Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

NHL: Tímom Haláka, Gáboríka, Tatara či Pánika v noci nešla karta

Na snímke dole slovenský útočník Senators Marián Gáborík strieľa na bránku, hore uprostred brankár Tampy Louis Domingue v zápase hokejovej NHL Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning (3:4) v noci na 23. februára 2018. Foto: TASR/AP

Halák napriek neúspechu jeho tímu zlikvidoval 28 striel Maple Leafs a mal vyše 90-percenentú úspešnosť zákrokov.

New York 23. februára (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom prehrali v noci na piatok v zápase zámorskej NHL v Toronte 3:4 po samostatných nájazdoch. Hoci "ostrovania" viedli 2:0 aj 3:2, domáci dostali duel do extračasu, resp. nájazdov a napokon ukoristili extra bod, keď jediným úspešným exekútorom nájazdu bol hneď na začiatku Tyler Bozak.

Halák zlikvidoval 28 striel Maple Leafs a počas 65 minút mal 90,3-percentnú úspešnosť zákrokov. V rozstrele zlikvidoval dva z troch súperových nájazdov, lenže jeho spoluhráči nepremenili ani jeden. Zápas pre zranenie nedohral Auston Matthews, elitný center "javorových listov" odstúpil z hry po kolízii s útočníkom Islanders Calom Clutterbuckom v závere riadneho hracieho času. Tesne predtým stihol svojím gólom vynútiť pre Toronto predĺženie. Nazem Kadri asistoval pri góle Mitchella Marnera a pripísal si 300. bod v NHL. Stal sa 35. hráčom v histórii kanadského klubu, ktorý dosiahol túto métu. Hosťom nestačili k výhre ani gól a dve asistencie najproduktívnejšieho nováčika sezóny Mathewa Barzala. Maple Leafs potvrdili svoju silu v Air Canada Centre, vyhrali ôsmy domáci zápas v rade. Islanders pokračujú v boji o miestenku do play off, bodovo sa vyrovnali Columbusu, ktorý si drží vo Východnej konferencii druhú voľnú kartu. "V predĺžení sa hra prelievala z jednej strany na druhú a obaja brankári predviedli parádne zákroky. Je smola, že sme neskórovali a nezískali ten extra bod. Mrzí nás to, najmä v tejto fáze sezóny. Celkovo sa mi však náš výkon páčil a myslím si, že sme hrali dobre," povedal Barzal pre nhl.com.

Nedarilo sa Ottawe, ktorá doma prehrala s Tampou Bay 3:4. V drese hostí si ruský kanonier Nikita Kučerov pripísal dve asistencie a ako prvý hráč v sezóne dosiahol 80-bodovú hranicu. Útočník Senators Marián Gáborík odohral 10:56 min a prezentoval sa štyrmi strelami. V zostave Lightning stále absentuje zranený brankár Peter Budaj.

Neuspel ani Detroit, ktorý na domácom ľade prehral s Buffalom 2:3 po predĺžení. Útočník Red Wings Tomáš Tatar nebodoval, počas 18:04 minút na ľade si zapísal iba mínusku a dva neúspešné strelecké pokusy.

Prehru zaznamenal aj útočník Richard Pánik, ktorého Arizona doma prehrala s Calgary 2:5. Gólom a dvomi asistenciami sa na triumfe Flames podieľal ich najproduktívnejší hráč Johnny Gaudreau. Ani Pánik sa do kanadského bodovania nezapísal, na ľade strávil 16:07 minút, vyslal jednu strelu a duel dokončil s dvoma mínuskami.

Brankár Petr Mrázek má za sebou úspešnú premiéru v drese Philadelphie. V zápase s Columbusom zastavil 19 súperových striel a pomohol Flyers k výhre 2:1. "Bol fantastický. Blysol sa asi šiestimi excelentnými zákrokmi," pochválil tréner "letcov" Dave Hakstol českého brankára, ktorý prišiel do Philadelphie výmenou z Detroitu. Víťazný gól strelil v strede tretej tretiny Nolan Patrick, gól a asistenciu si z duelu odniesol kapitán domácich Claude Giroux. Flyers vyhrali štvrtý zápas po sebe a už len bod ich delí od Washingtonu, lídra Metropolitnej divízie.

Montreal zdolal doma New York Rangers 3:2 a pretrhol sériu prehier, ktorá trvala šesť stretnutí. Florida si poradila s Washingtonom 3:2. Víťazný gól Panthers strelil Vincent Trocheck, ktorý prelomil nerozhodný stav 18,7 sekundy pred koncom v presilovej hre a zavŕšil tak obrat domácich. V domácom drese sa strelecky presadil aj Rus Maxim Mamin, ktorý skóroval premiérovo v NHL.

Nashville na svojom ľade rozdrvil San Jose 7:1. Fínsky brankár "predátorov" Pekka Rinne predviedol 33 úspešných zákrokov a zaknihoval si jubilejné 300. víťazstvo vo svojej profiligovej kariére. Stal sa 34. brankárom v ligovej histórii, ktorý dosiahol túto métu.

Dallas zvíťazil na ľade Los Angeles 2:0. Brankár Stars Kari Lehtonen kryl všetkých 18 striel domácich a zapísal si prvé čisté konto v sezóne, už 38. v kariére. Edmonton stále bez zraneného slovenského obrancu Andreja Sekeru prišiel v domácom zápase s Coloradom o dvojgólový náskok, ale napokon zdolal súpera 3:2 po predĺžení. V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre domácich kapitán Connor McDavid.

Hráči New Jersey podľahli Minnesote 2:4. Výsledok spečatil gólom do prázdnej bránky útočník "divochov" Eric Staal, pre ktorého to bol jubilejný 900. bod v NHL.

NHL - sumáre:

TORONTO MAPLE LEAFS – NEW YORK ISLANDERS 4:3 pp a sn (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 18. Marner (Kadri, Marleau), 42. Rielly (Brown, van Riemsdyk), 57. Matthews (Gardiner, Hyman), rozh. nájazd Bozak – 9. Pulock (Hickey, Barzal), 12. Barzal (Beauvillier, Aho), 44. Eberle (Barzal, Beauvillier). Brankári: Andersen - HALÁK, strely na bránku: 31:35, 18.856 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS – COLUMBUS BLUE JACKETS 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 43. Giroux (Couturier, Gostisbehere), 50. Patrick (Gostisbehere, Giroux) – 33. Panarin. Brankári: Mrázek - Bobrovskij, strely na bránku: 20:20, 19.727 divákov.

NEW JERSEY DEVILS – MINNESOTA WILD 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly: 11. Hall (Vatanen, Palmieri), 25. Noesen (Zajac, Wood) – 28. Reilly (Niederreiter, Dumba), 33. Eriksson Ek (Winnik, Granlund), 34. Stewart, 59. Staal (Coyle). Brankári: Läck - Stalock, strely na bránku: 40:25, 13.316 divákov.

MONTREAL CANADIENS – NEW YORK RANGERS 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 7. Plekanec (Byron, Gallagher), 24. Petry (Hudon, Deslauriers), 59. Danault (Plekanec) – 58. Hayes (DeAngelo, Desharnais). Brankári: Niemi - Georgiev, strely na bránku: 41:32, 21.302 divákov.

OTTAWA SENATORS – TAMPA BAY LIGHTNING 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)

Góly: 15. Dzingel (Stone, Brassard), 49. Borowiecki (Ryan, Ceci), 58. Brassard (Stone, Karlsson) – 10. Johnson (Kunitz, Gourde), 17. Hedman (Kučerov, Namestnikov), 24. Namestnikov (Kučerov, Stamkos), 40. Point (Gourde, Killorn). Brankári: Anderson - Dominque, strely na bránku: 36:24, 16.204 divákov.

DETROIT RED WINGS – BUFFALO SABRES 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 24. Ericsson, 59. Abdelkader (Nielsen, Zetterberg) – 4. Ristolainen (Beaulieu, Larsson), 34. Kane (Reinhart, Ristolainen), 65. Scandella (Larsson). Brankári: Howard - Lehner, strely na bránku: 37:30, 19.515 divákov.

FLORIDA PANTHERS – WASHINGTON CAPITALS 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 5. Mamin (McCoshen, McCann), 57. Bjugstad (Barkov, Dadonov), 60. Trocheck (Huberdeau, Yandle) – 19. Eller (Burakovsky, Orpik), 30. Burakovsky (Ovečkin). Brankári: Luongo - Holtby, strely na bránku: 33:35, 15.312 divákov.

NASHVILLE PREDATORS – SAN JOSE SHARKS 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)

Góly: 2. Bonino (Josi, Ellis), 20. Hartnell (Bonino, Järnkrok), 36. Fiala (Subban, Johansen), 44. Arvidsson (Subban, Smith), 47. Johansen (Josi), 51. Ekholm (Forsberg, Arvidsson), 58. Järnkrok – 29. Couture (Labanc, Braun). Brankári: Rinne - Dell, strely na bránku: 46:34, 17.354 divákov.

ARIZONA COYOTES – CALGARY FLAMES 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 1. Stepan (Ekman-Larsson, Demers), 58. Connauton (Cousins, Martinook) – 12. Bennett (Gaudreau, Giordano), 14. Gaudreau (Monahan, Bennett), 29. Monahan (Hamilton, Gaudreau), 46. Jankowski, 52. Tkachuk (Hamilton, Giordano). Brankári: Raanta - Gillies, strely na bránku: 37:38, 11.904 divákov.

EDMONTON OILERS – COLORADO AVALANCHE 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 23. Draisaitl (Benning, McDavid), 35. Kassian (Letestu), 63. McDavid (Draisaitl, Klefbom) – 40. Girard (Söderberg), 41. Wilson (Jost, Kerfoot). Brankári: Talbot - Varlamov, strely na bránku: 46:30, 18.347 divákov.

LOS ANGELES KINGS – DALLAS STARS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 52. Seguin (Pateryn), 59. Radulov. Brankári: Quick - Lehtonen, strely na bránku: 18:28, 18.220 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) 18:04 0 0 0 -1 2 0

Marián Gáborík (Ottawa) 10:56 0 0 0 0 4 0

Richard Pánik (Arizona) 16:07 0 0 0 -2 1 0

------------------------------------------------

Jaroslav Halák (NY Islanders) 65:00 3/31 90,3

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/