Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v NHL gólom k domácemu víťazstvu Arizony Coyotes v noci na piatok nad Minnesotou Wild 5:3. Foto: TASR/AP

Pánik strelil tretí zásah svojho tímu, v sezóne to bol pre útočníka siedmy gól.

Washington 2. marca (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v NHL gólom k domácemu víťazstvu Arizony Coyotes v noci na piatok nad Minnesotou Wild 5:3. Strelil tretí zásah svojho tímu, v sezóne to bol pre útočníka siedmy gól.

Pánik v prebiehajúcej sezóne nazbieral 21 bodov za 7 gólov a 14 asistencií. V drese Arizony sa gólovo presadil po prvý raz, zvyšných 6 gólov dal ešte v drese Chicaga, odkiaľ v januári putoval práve ku "kojotom". "Páči sa mi spôsob, akým mužstvo trénuje, a pozdáva sa mi, ako sa prezentuje v zápase. Začali sme konečne dosahovať výsledky," uviedol pre nhl.com tréner Arizony Rick Tocchet.

Slovenský obranca Andrej Sekera absolvoval v súboji s Nashvillom na ľade 16 minút a 8 sekúnd, pripísal si dva mínusové body. Jeho tím doma podľahol Predators 2:4. "Hra bola vyrovnaná, ale my sme urobili niekoľko chýb, za ktoré nás súper dokázal potrestať," povedal tréner Edmontonu Todd McLellan.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára dvakrát asistoval a Bruins triumfovali na vlastnom ľade nad Pittsburghom Penguins 8:4. Okrem toho sa v druhej tretine pobil s Jamiem Oleksiakom. Slovenský obranca má v ročníku na konte trinásť asistencií. Tri góly "medveďov" strelil český útočník David Krejčí, bol to pre neho štvrtý hetrik v profilige.

V nepresvedčivých výsledkoch pokračuje Chicago, ktoré tentoraz utrpelo debakel 2:7 v San Jose. Slovenský útočník hostí Tomáš Jurčo bol na ľade vyše 15 minút a na bránku súpera vyslal dve strely.

Tampa Bay zvíťazila v Dallase 5:4 po predĺžení, v jej drese strelil premiérový gól v profilige Anthony Cirelli. "Je to neuveriteľný pocit. Tento okamih si zapamätám do konca života," uviedol Cirelli.

Los Angeles Kings prehrávali doma po prvej tretine s Columbusom 0:2, potom však otočili skóre a triumfovali 5:2. Dosiahli tretiu výhru za sebou.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - PITTSBURGH PENGUINS 8:4 (5:3, 3:0, 0:1)

Góly: 2. Krejčí (Rick Nash, CHÁRA), 3. Pastrňák (Marchand, Riley Nash), 6. Rick Nash (Krug, Marchand), 13. Backes (Gionta), 17. Krug (Pastrňák, Riley Nash), 23. Krejčí (Holden, DeBrusk), 35. Krejčí (McAvoy, Holden), 38. Pastrňák (CHÁRA, McAvoy) - 1. Määttä (Malkin), 10. Kessel (Hörnqvist, Malkin), 20. Sheahan, 46. Määttä (Kessel, Brassard). Brankári: Rask - Desmith (6. Jarry), strely na bránku: 38:26, 17.565 divákov

PHILADELPHIA FLYERS - CAROLINA HURRICANES 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 42. Konecny (Couturier, Giroux) - 5. Williams (Skinner, Slavin), 26. Teräväinen (Aho, Faulk), 32. Williams (Pesce, Staal), 55. Aho (Williams). Brankári: Mrázek - Ward, strely na bránku: 22:35, 22:35, 19.245 divákov

FLORIDA PANTHERS - NEW JERSEY DEVILS 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 7. Barkov (Dadonov, Petrovic), 49. Mamin (McCann, Ekblad), 57. Barkov (Dadonov, Bjugstad) - 21. Hall, 58. Bratt (Maroon). Brankári: Luongo - Schneider, strely na bránku: 29:31, 10.846 divákov

DALLAS STARS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:5 pp (1:1, 1:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 12. Seguin (Benn, Radulov), 29. Seguin (Klingberg, Lindell), 42. Ritchie (Dickinson, Elie), 60. Janmark (Seguin, Faksa) - 2. Point (Miller), 30. Cirelli (Hedman, Kunitz), 34. Killorn (Paquette, Cirelli), 37. Stamkos (Miller), 65. Conacher. Brankári: Bishop - Domingue, strely na bránku: 35:25, 17.337 divákov

ARIZONA COYOTES - MINNESOTA WILD 5:3 (0:1, 1:0, 4:2)

Góly: 38. Chychrun (Keller, Domi), 45. Dvorak (Fischer, Domi), 49. PÁNIK (Ekman-Larsson, Fischer), 53. Connauton (Domi, Dvorak), 60. Martinook - 16. Parise (Niederreiter, Eriksson Ek), 48. Koivu (Dumba, Coyle), 54. Cullen (Ennis, Foligno). Brankári: Raanta - Stalock, strely na bránku: 25:35, 10.904 divákov

EDMONTON OILERS - NASHVILLE PREDATORS 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Góly: 12. McDavid (Slepyšev, Benning), 20. Draisaitl (McDavid, Strome) - 37. Hartnell (Bonino, Järnkrok), 40. Arvidsson (Forsberg), 55. Arvidsson (Forsberg), 57. Watson (Hartman, Sissons). Brankári: Talbot - Rinne, strely na bránku: 36:42, 18.347 divákov

SAN JOSE SHARKS - CHICAGO BLACKHAWKS 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)

Góly: 11. Pavelski (Burns, Donskoi), 15. Couture (Bödker, Hertl), 23. Labanc (Tierney, DeMelo), 26. Meier (Dillon, DeMelo), 33. Pavelski (Donskoi, Kane), 40. Vlasic, 43. Goodrow (Sörensen, DeMelo) - 3. Anisimov (Keith, Kane), 60. Schmaltz (DeBrincat, Dahlström). Brankári: Jones - Berube (41. Forsberg), strely na bránku: 34:34, 17.086 divákov

LOS ANGELES KINGS - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Góly: 23. Thompson (Folin, Muzzin), 26. Iafallo (Folin, Muzzin), 37. Pearson (Doughty, Toffoli), 49. Carter (Folin), 57. Iafallo - 4. Atkinson (Panarin), 14. Jones (Calvert, Werenski). Brankári: Quick - Korpisalo, strely na bránku: 34:32, 18.230 divákov

Richard Pánik (Arizona) 14:52 1 0 1 0 0 1

Zdeno Chára (Boston) 19:18 0 2 2 -1 0 7

Tomáš Jurčo (Chicago) 15:19 0 0 0 1 2 0 Andrej Sekera (Edmonton) 16:08 0 0 0 -2 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/