NHL: Po Chárovi sa zranil aj Bergeron, Bostonu bude chýbať 4 týždne

Hokejista Bostonu Bruins Patrice Bergeron (vľavo) a jeho spoluhráč Zdeno Chára. Foto: TASR/AP

Vyšetrenia odhalili, že 33-ročný center utrpel zranenie rebra, hrudnej a kľúčnej kosti.

Boston 21. novembra (TASR) - Skúsený kanadský hokejista Patrice Bergeron bude chýbať Bostonu Bruins minimálne štyri týždne. Vyšetrenia odhalili, že 33-ročný center utrpel zranenie rebra, hrudnej a kľúčnej kosti. Informoval o tom oficiálny portál zámorskej NHL.

Bergeron sa zranil 16. novembra v zápase s Dallasom, ktorý Boston prehral 0:1 po predĺžení. V druhej tretine ho pri mantineli narazil útočník Stars Radek Faksa a musel z duelu odstúpiť. Štvornásobný držiteľ Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka ligy zažíval pritom skvelý vstup do sezóny, v úvodných 19 stretnutiach základnej časti nazbieral 26 bodov (9+17).

Bergeron tak rozšíril maródku "medveďov", rovnako dlhú dobu by mal absentovať aj kapitán tímu Zdeno Chára, slovenský obranca má poškodený vnútorný postranný väz v kolene.