Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Ottawa vyhrala v Bostone 3:2 po predĺžení, rozhodol Ryan

Hokejista Ottawy Senators Bobby Ryan (6) a kapitán Bostonu Bruins Slovák Zdeno Chára (33) v zápase zámorskej hokejovej NHL v Bostone 3. januára 2015. Foto: TASR/AP

V predĺžení prehral slovenský obranca Zdeno Chára pri mantineli súboj s Bobbym Ryanom, ten si vymenil puk s Erikom Karlssonom a prekonal Raska v bránke Bruins.

Washington 3. januára (TASR) - Hokejisti Ottawy triumfovali v sobotňajšom dueli NHL na ľade Bostonu 3:2 po predĺžení. Senators pritom od 51. minúty doťahovali jednogólový náskok domácich a vyrovnať sa im podarilo necelých päť minút pred koncom zásluhou Erica Grybu.

V následnom predĺžení prehral slovenský obranca Zdeno Chára pri mantineli súboj s Bobbym Ryanom, ten si vymenil puk s Erikom Karlssonom a prekonal Raska v bránke Bruins. Chára bol opäť najvyťažovanejším mužom domáceho tímu, ale aj celého zápasu, keď strávil na ľade 25:24 minúty.

sobota - sumár:

BOSTON - OTTAWA 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 37. Krug (Krejčí, Griffith), 51. Marchand (Krejčí, Eriksson) - 33. Turris (MacArthur), 55. Gryba, 61. Ryan (Karlsson). Brankári: Rask - Anderson, strely na bránku: 28:26, 17.565 divákov.