NHL

NHL: Brankár DeSmith sa na tri roky upísal Pittsburghu

Dvadsaťsedemročný Američan sa mal stať 1. júla nechráneným voľným hráčom.

NHL: Chicago vymenilo do Tampy Bay Čecha Jana Ruttu

Dvadsaťosemročný Rutta odohral v aktuálnej sezóne v NHL 23 zápasov s bilanciou 6 bodov za 2 góly a 4 asistencie, ku ktorým pridal 4 body z 8 zápasov v drese Rockford IceHogs v AHL.

NHL: Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali na ľade Anaheimu

Pozrite si aktuálne výsledky zápasov NHL.,aktualizované

NHL: Nash po pätnástich sezónach v profilige ukončil kariéru

Dôvodom sú zdravotné problémy.

Arizona zvíťazila na ľade Vancouveru 4:3.,aktualizované

NHL: Boston s Halákom a Chárom prehral s Capitals, úradoval Ovečkin

Halák vykryl 18 striel, Chára strávil na ľade takmer 20 minút a na konto si pripísal mínusový bod.

NHL: Ottawa s Jarošom uspela v Anaheime, zastavila sériu prehier

Nashville uspel v Chicagu 4:3 po predĺžení a slávil tretí triumf za sebou. Víťazstvo Predators zariadil v 60. sekunde extračasu svojím druhým gólom v zápase švédsky útočník Filip Forsberg.,aktualizované

NHL: Tatar prispel dvoma asistenciami k triumfu Montrealu v Detroite

Boston doma zvíťazil nad Minnesotou 4:0, slovenský obranca Bruins Zdeno Chára bol na ľade vyše 22 minút.,aktualizované

NHL: Philadelphia natiahla sériu prehier

Flyers nestačili v noci na utorok na St. Louis, ktorému podľahli 0:3 a v tabuľke Východnej konferencie im patrí predposledná 15. priečka pred Ottawou.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sa stali Gaudreau, Burns a Lehner

Burns strelil v troch zápasoch dva góly a pridal sedem asistencií. Najviac zažiaril v zápase proti Coloradu Avalanche (5:4), v ktorom zaznamenal druhýkrát v kariére štyri body (1+3) v jednom zápase.

NHL: Arizona v zostave s Pánikom rozdrvila New York Rangers

Slovenský útočník strávil na ľade takmer 17 minút a na bránku súpera vyslal dve strely.,aktualizované

Ottawa s Jarošom podľahla Caroline a zaznamenala ôsmu prehru za sebou

Pre "senátorov" to bola už ôsma prehra za sebou a figurujú na chvoste celej súťaže.

Chárov Boston opäť víťazne, Tampa s Černákom prehrala v San Jose

Obranca Christián Jaroš sa len týždeň po zranení vrátil do zostavy Ottawy, no tá tesne prehrala.,aktualizované

Vegas triumfoval piaty raz, Arizona s Pánikom prehrala s New Jersey

Hrozivú šnúru šiestich neúspechov ukončilo Colorado, ktoré doma deklasovalo New York Rangers.

Halák si pripísal tretiu asistenciu v sezóne, keď sa v 41. minúte podieľal na góle českého útočníka Davida Pastrňáka.,aktualizované

New Jersey Devils predĺžilo kontrakt s trénerom Hynesom

Hynes pôsobí vo svojej funkcii od júna 2015.

NHL: Pettersson z Vancouvru sa stal v decembri nováčikom mesiaca

V zápase so St. Louis sa blysol piatimi bodmi a stal sa prvým nováčikom od sezóny 1967/68, ktorému sa podarilo dvakrát v sezóne dosiahnuť päťbodový zápis.

Zápas hviezd NHL bude bez Slovákov. Takto vyzerajú súpisky tímov

Oddelenie pre hokejové operácie vybralo z každej divízie po deväť hokejistov. Tí doplnili kvarteto kapitánov, ktorých si predtým zvolili svojím hlasovaním fanúšikovia.

Útočník Pittsburghu Penguins tým vyjadril podporu svojim rodákom v Magnitogorsku, kde po výbuchu plynu v obytnom dome stúpol počet mŕtvych na 37.

NHL: Pánik asistoval, Arizona však podľahla Edmontonu

V drese Canucks zažiaril švédsky center Elias Pettersson, ktorý dal tri góly vrátane víťazného z druhej minúty predĺženia. Pre najproduktívnejšieho nováčika sezóny to bol prvý hetrik v profilige.,aktualizované

Ottawa si vymenila s Vancouverom štyroch hráčov

Nilsson sa ihneď pripojil k prvému tímu, Archibalda poslali senátori na farmu Belleville Senators v nižšej AHL.

Alexander Ovečkin vynechá Zápas hviezd, chce si odpočinúť

Doteraz odohral všetkých 33 zápasov ročníka a nazbieral v nich 45 bodov.

NHL: Hviezdami týždňa sa stali Kane, Barzal a Blackwood

Kanea vyhlásili za prvú hviezdu, počas hodnoteného obdobia mal šesť bodov v dvoch zápasoch (5+1).

NHL: Členovia Dallasu nahnevali odbory, Bettman: Nezasahujem do toho

Majiteľ Dallasu Stars Tom Gaglardi a prezident klubu Jim Lites sa veľmi ostro vyjadrili na adresu Tylera Seguina a Jamieho Benna, najproduktívnejších hráčov tímu v sezóne.

V drese hosťujúcich Bruins odohral stretnutie slovenský kapitán Zdeno Chára, jeho spoluhráč a krajan Jaroslav Halák kryl zo striedačky chrbát brankárskemu kolegovi Tuukkovi Raskovi z Fínska. ,aktualizované

Černák a Tatar si osladili Nový rok výhrami a asistenciami

Lightnig vyhrali šiesty zápas za sebou a bodovú sériu natiahli už na 15 duelov.,aktualizované

NHL: Edmonton získal obrancov Manninga, Norella a Petrovica

Do Chicaga putoval na výmenu obranca Jason Garrison s útočníkom Drakeom Caggiulom, Florida získala obrancu Chrisa Widemana a výber v 3. kole draftu 2019.

NHL: Vegas zdolalo Arizonu a dosiahlo tretí triumf v sérii

V domácom drese odohral Richard Pánik 20:07 minút a zaznamenal dva hity.,aktualizované

Montreal podľahol lídrovi súťaže Tampe Bay, Tatar dvakrát asistoval

Boston po dvoch prehrách zabral naplno v dueli s domácim Buffalom,aktualizované

Christiána Jaroša čaká mesačná absencia v NHL

Dvadsaťdvaročný obranca Christián Jaroš si zlomil prst a bude približne mesiac mimo hry.

NHL potrestalo Danaulta najvyššou možnou pokutou za surovosť

Hokejista Montrealu Phillip Danault sa v závere zápasu s Floridou dostal do pästného súboja s Aaronom Ekbladom, počas ktorého súpera surovo hodil o ľad.

Sekera zrejme vynechá aj celý január, vráti sa asi až po Zápase hviezd

Ešte pred pár dňami sa zdalo, že Sekerov návrat do súťažného diania je na spadnutie, redaktor Jason Gregor z OilersNation.com však optimizmus pribrzdil.

Backes dostal za zákrok na Colemana trojzápasový dištanc

Backes v tretej tretine trafil Colemana ramenom do tváre krátko po tom, čo krídelník hostí rozohral puk.

Tatar bodoval v NHL: Dvomi gólmi prispel k výhre Montrealu

V defenzíve Senators odohral 13 a pol minúty Slovák Christián Jaroš, ktorý v samom závere za rozhodnutého stavu absolvoval svoju prvú bitku v profilige. ,aktualizované

Brankár Montrealu Price je zranený, vynechá najbližší trip

Počas jeho absencie sa úlohy tímovej jednotky chopí Fín Antti Niemi, chrbát mu bude kryť Michael McNiven.

Guentzel predĺžil spoluprácu s Pittsburghom o ďalších päť rokov

Guentzel sa prebojoval do prvého tímu Penguins v priebehu ročníka 2016/2017, v ktorom napokon pomohol mužstvu k zisku Stanleyho pohára. S 13 gólmi sa stal najlepším strelcom play off.

NHL: Chára sa vrátil do zostavy Bostonu, Bruins prehrali s New Jersey

Zdeno Chára odohral za Boston 19:13 minút, pričom na súperovu bránku vyslal dve strely. ,aktualizované

McDavid, Matthews, MacKinnon a Ovečkin budú kapitánmi v Zápase hviezd

Lídrov jednotlivých tímov zvolili fanúšikovia, zvyšok hráčov určí oddelenie pre hokejové operácie NHL.

NHL: Chára by mohol za Boston hrať v noci na piatok proti New Jersey

Štyridsaťjedenročný obranca bude Bostonu k dispozícii najneskôr na novoročný duel Winter Classic 2019 s Chicagom Blackhawks.

NHL: Bobrovskij, Rielly a Kučerov hviezdami týždňa

Sergej Bobrovskij v štyroch stretnutiach dosiahol štyri víťazstvá, chytil 130 zo 134 striel.