NHL: Pittsburgh predĺžil zmluvu s generálnym manažérom Rutherfordom

Rutherford v deň podpisu kontraktu vymenil Carla Hagelina do Los Angeles za Tannera Pearsona.,aktualizované

NHL: Boston s Halákom podľahol Coloradu, Chára nedohral pre zranenie

Slovenský obranca stihol odohrať iba päť a pol minúty.,aktualizované

Kings získali Hagelina z Pittsburghu

Tridsaťročný Hagelin bol v predchádzajúcich ročníkoch dôležitý člen tímu tučniakov, s ktorými sa v rokoch 2016 a 2017 tešil zo zisku Stanleyho pohára.

NHL: Arizona predĺžila zmluvu s mladíkom Chychrunom o šesť sezón

Dvadsaťročný obranca odohral v uplynulom ročníku 50 zápasov a nazbieral 14 bodov (4+10). Dokopy nastúpil v drese Arizony na 119 stretnutí a pripísali si 34 bodov (11+23).

NHL: Rask sa vrátil do tímu Bostonu, no s Coloradom bude chytať Halák

Tridsaťjedenročný Rask opustil tím v piatok a vynechal zápasy s Torontom Maple Leafs a Vegas Golden Knights.

Černáka po debute v NHL pochválil tréner Cooper: Bol skvelý

Bronzový medailista z MS do 20 rokov strávil pri prehre na štadióne Buffala Sabres 1:2 na ľade 17:06 minút. Počas nich zaznamenal jednu "plusku", dve strely na bránku, dve trestné minúty a päť hitov.

NHL: Černák absolvoval premiéru, jeho Tampa prehrala v Buffale

Montreal Canadiens s Tomášom Tatarom prehral na ľade Edmontonu Oilers vysoko 2:6, slovenský útočník nebodoval.,aktualizované

NHL: Wilsonovi skrátili trest na 14 zápasov, vráti sa do zostavy Caps

Wilson dostal trest ešte pred začiatkom sezóny, keď v prípravnom zápase zákerným spôsobom atakoval do hlavy útočníka St. Louis Blues Oskara Sundqvista.

NHL: Tampa Bay povolala Černáka, môže zažiť debut v profilige

Černáka draftovali Los Angeles Kings v roku 2015 zo 43. miesta.

Vedenie NHL sa dohodlo na vyrovnaní s hráčmi, ktorí súťaž žalovali

Celková hodnota vyrovnania predstavuje sumu 18,9 milióna dolárov vrátane 22.000 USD pre každého hokejistu.

NHL: Brodeura, O'Reeho, St. Louisa a Bettmana uviedli do Siene slávy

Brodeur je trojnásobný víťaz Stanleyho pohára. Vo svojej zbierke má štyri Vezinove trofeje pre najlepšieho brankára a je historickým lídrom NHL s 691 víťazstvami a 125 čistými kontami.

NHL: NY Rangers zdolali Vancouver, brankár Lundqvist má 437. víťazstvo

Posunul sa ním na delené siedme miesto s Jacqueom Planteom v historických tabuľkách v počte vychytaných triumfov v NHL.,aktualizované

Rangers sa musia zaobísť vyše mesiaca bez Bučneviča

Ruský krídelník si v štrnástich stretnutiach sezóny pripísal deväť bodov.

LA Kings sa zranil aj brankár Campbell, Budaj zabojuje o post jednotky

Tridsaťšesťročný Budaj odchytal v aktuálnej sezóne ako striedajúci gólman len októbrové stretnutie s Ottawou.

Hráčmi týždňa NHL sa stali Pastrňák, Wheeler a Giroux

Čech Pastrňák si vyslúžil honor prvej hviezdy sledovaného obdobia za to, že strelil v štyroch stretnutiach päť gólov a pridal dve asistencie.

NHL: Pánik pomohol Arizone k výhre gólom, Halák exceloval

Pánika vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Ďalší excelentný výkon podal slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý sa 37 úspešnými zákrokmi podieľal na triumfe Bostonu 4:1 nad Vegas.,aktualizované

NHL: Tatar strelil víťazný gól Montrealu proti Vegas

Boston s Jaroslavom Halákom a Zdenom Chárom zdolal Toronto v zostave s Martinom Marinčinom 5:1. Halák kryl 40 striel, Chára si pripísal na konto dva plusové body. ,aktualizované

NHL: Klingberg po operácii ruky, Dallasu bude chýbať najmenej mesiac

Pre Dallas je to citeľná strata.

NHL: Wheeler režíroval triumf Winnipegu, Daňo nebodoval

Ústrednou postavou duelu bol Blake Wheeler, kapitán Jets mal prsty vo všetkých piatich góloch domácich, keď jeden dal a pri ďalších štyroch asistoval.,aktualizované

Rask dostal od Bruins voľno, aby vyriešil osobné záležitosti

Fín bol dlhé roky jasnou brankárskou jednotkou Bruins, v úvode tejto sezóny však márne hľadá formu.

NHL: Plekanec sa dohodol s Montrealom na ukončení zmluvy

Tridsaťpäťročný český center nedávno odohral jubilejný 1000. zápas v NHL a strelil v ňom svoj zatiaľ jediný gól v sezóne. ,aktualizované

NHL: Thornton ako 19. hráč histórie odohral 1500 zápasov v profilige

Tridsaťdeväťročný center dosiahol míľnik v noci na piatok na ľade Dallasu, kde jeho San Jose prehralo 3:4.

NHL: Tatar skóroval, Montreal prehral s Buffalom po predĺžení

Pre útočníka Canadiens to bol šiesty presný zásah v tejto sezóne.,aktualizované

NHL: Vo veku 78 rokov zomrel Bob Naegel Jr., bývalý majiteľ Minnesoty

Príčinou boli komplikácie v súvislosti s ochorením na rakovinu.

NHL: Malkina nepotrestajú za úder ramenom do hlavy Oshieho

Tridsaťjedenročný krídelník Capitals po zákroku putoval do šatne, kde absolvoval vyšetrenie pre podozrenie z otrasu mozgu. Po negatívnom výsledku sa vrátil do hry a rozhodol.

NHL: Pittsburgh s piatou prehrou v rade, podľahol Washingtonu

O triumfe obhajcu titulu rozhodol gól T.J. Oshieho 74 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Penguins utrpeli piatu prehru za sebou.,aktualizované

NHL: Lucic dostal za atak na Josepha najvyššiu možnú pokutu

Incident sa udial v polovici tretej tretiny. Lucic reagoval na čistý bodyček Josepha tým, ho napadol a udrel, hoci súper ležal na ľade.

NHL: Haulu odniesli na nosidlách, vynechá minimálne tri zápasy

Dvadsaťsedemročný Fín nedohral stretnutie proti Torontu (1:3) po tom, ako ho v 3. tretine narazil na mantinel Patrick Marleau.

NHL: Dva góly Tatara nestačili Montrealu, s NY Rangers prehral

Slovenský útočník strelil prvé dva góly hostí, keď otvoril skóre už v 1. minúte a presadil sa aj na začiatku druhej tretiny. ,aktualizované

NHL: Hráči Ottawy vo videu kritizovali hru tímu i asistenta trénera

Vo videu, ktoré na internet zavesil neznámy užívateľ, sa hráči, medzi ktorými boli aj Matt Duchene, Chris Wideman, Chris Tierney a Thomas Chabot, sťažovali najmä na hru svojho tímu v oslabení.

NHL: Quenneville skončil na poste trénera Chicaga Blackhawks

Jeho nástupcom sa stal Jeremy Colliton.,aktualizované

NHL: Pánik asistoval, no Arizona prehrala, Ovečkin vyrovnal Dionnea

Po Pánikovej akcii znížil v 55. minúte na 2:4 Michael Grabner, domácim sa však už obrat nepodaril a letci spečatili víťazstvo gólom do prázdnej bránky.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sa stali Monahan, Pettersson a Point

Monahan z Calgary v sledovanom období nazbieral 8 bodov (4+4) a pomohol svojmu tímu k prebojovaniu sa na líderskú pozíciu v Pacifickej divízii.

NHL: Kapitán Anaheimu Getzlaf sa opäť zranil

V októbri Getzlaf vynechal päť duelov pre problémy so slabinami.

NHL:Anaheim zdolal Columbus a ukončil sedemzápasovú sériu prehier

Hetrikom sa v drese Ducks zaskvel obranca Cam Fowler, víťazný gól strelil 36 sekúnd po začiatku predĺženia. ,aktualizované

Stevens skončil na poste trénera Los Angeles Kings

Stevens sa ujal kormidla v LA v roku 2017, predtým robil v klube sedem rokov asistenta pod Terrym Murrayom a Darrylom Sutterom.,aktualizované

NHL: Buffalo rozstrieľalo Ottawu, Skinner sa zaradil vedľa Šatana

Slovenský brankár Jaroslav Halák podal proti najlepšiemu tímu celej súťaže spoľahlivý výkon, zneškodnil 39 striel a inkasoval len z hokejky švajčiarskeho obrancu Romana Josiho v 15. minúte.,aktualizované

NHL: Rinne podpísal novú dvojročnú zmluvu s Nashvillom

Aktuálny držiteľ Vezinovej trofeje pre najlepšieho brankára má v tejto sezóne bilanciu 5-1-0, úspešnosť zákrokov 94,8 % a priemer 1,63 inkasovaného gólu na zápas.