NHL: Švéd Jacob de la Rose bude hrať za Detroit

Detroit si mladého krídelníka stiahol z waiver listiny nechránených hráčov, kam ho predtým zaradil Montreal.,aktualizované

NHL: Quick je blízko návratu do zostavy Kings

V stredu absolvoval tréning v plnom zaťažení a možno bude k dispozícii už v najbližšom domácom dueli Kings proti New Yorku Islanders.

Slovenský útočník sa podieľal na víťaznom góle svojho tímu 10,5 sekundy pred koncom tretej tretiny.,aktualizované

NHL: Svečnikov z Detroitu podstúpil operáciu kolena

Ruský útočník utrpel zranenie 29. septembra v generálke na novú sezónu.

NHL: Arizona s Pánikom prehrala v Minnesote, McDavid utvoril rekord

Pánik odohral za Coyotes 14:35 min, pripísal si mínusku a dve trestné minúty.,aktualizované

NHL: Jaroša poslala Ottawa späť na farmu do Belleville

Dvadsaťdvaročný Jaroš absolvoval premiéru v NHL už v minulej sezóne, keď odohral za Senators dva zápasy.

Slovenský útočník dopomohol k výhre 7:3 gólom a dvomi asistenciami.,aktualizované

NHL: Matheson dostal dvojzápasový dištanc za hit na Petterssona

Kanadský hokejista zároveň príde o 52.419,36 dolárov, ktoré poputujú do Fondu krízovej pomoci hráčom.

NHL: Hviezdami týždňa sa stali Bergeron, Rielly a Aho

Bergeron strelil v zápase proti Ottawe Senators svoj štvrtý hetrik v profiligovej kariére.

NHL: Daňa si z listiny nechránených hráčov stiahlo Colorado

Daňo musel uvoľniť miesto v kádri Winnipegu Nicovi Petanovi, ktorý sa vrátil do mužstva po tom, čo si vyžiadal voľno po smrti otca. ,aktualizované

NHL: Obranca Schultz bude Pittsburghu chýbať až štyri mesiace

Dôvodom je zlomenina nohy, ktorú utrpel v prvej tretine sobotňajšieho súboja s Montrealom po kolízii s protihráčom Tomášom Plekancom.

NHL: Bakoš je už fit, no Boston ho poslal na farmu do AHL

Dvadsaťosemročný útočník sa tak po zranení rozohrá v nižšej American Hockey League (AHL), kde absolvuje svoje prvé súťažné stretnutia v zámorí.

NHL: New Jersey zdolalo San Jose 3:2

Winnipeg bez slovenského útočníka Marka Daňa odštartoval šesťzápasovú sériu domácich zápasov vydretým víťazstvom 3:1 nad Carolinou.,aktualizované

NERÁTAJÚ S NÍM: Winnipeg zapísal Daňa na listinu nechránených hráčov

Pokiaľ si ho do 24 hodín nestiahne iný tím, budú ho môcť tryskáče poslať na farmu do Manitoby (AHL).

NHL: Tatar zariadil triumf Montrealu nad Pittsburghom

Domáci prehrávali po prvej tretine 0:2, ale bol to práve 27-ročný Tatar, ktorý gólom na 1:2 zavelil k obratu, keď sa presadil už po 11 sekundách v druhej tretine.,aktualizované

NHL: Útočník Floridy Haley je v asistenčnom programe NHLPA

Kým bude 32-ročný útočník podstupovať liečbu, nebude svojmu mužstvu k dispozícii.

NHL: Christiána Jaroša povolali z farmy do prvého tímu Ottawy Senators

Jaroš zatiaľ za Belleville odohral iba jeden duel bez bodového zápisu.

NHL: Bakošov návrat sa blíži, už trénoval so spoluhráčmi z Bostonu

Dvadsaťosemročný útočník sa vo štvrtok zúčastnil na predzápasovom rozkorčuľovaní medveďov, pričom mal na sebe dres upozorňujúci, že sa ešte má vyhýbať kontaktom.

NHL: Watsonovi znížili trest za domáce násilie na 18 zápasov

Útočník Nashvillu sa tak namiesto 3. decembra bude môcť vrátiť do zostavy Predators už 15. novembra.

NHL: Hráči Bostonu zdolali Edmonton, Halák si pripísal 25 zákrokov

Kapitán Zdeno Chára odohral za Bruins vyše 23 minút a nebodoval. Na strane Oilers pre zranenie absentoval ďalší slovenský obranca Andrej Sekera.,aktualizované

NHL: Päťbodový Voráček režíroval triumf Philadelphie, Pánik asistoval

Richard Pánik počas 19 a pol minúty na ľade vyslal na bránku súpera štyri strely a okrem asistencie si pripísal aj mínusový bod.,aktualizované

NHL: Český útočník Kovář skončil v NY Islanders

Potenciálni záujemcovia majú 48 hodín na to, aby si Kovářa stiahli z listiny.

NHL: Kovaľčuka prvý gól nepotešil: Preferujem víťazstvá pred gólmi

Toronto bez slovenského obrancu Martina Marinčina uspelo v prestrelke v Dallase 7:4.,aktualizované

NHL: Luongo si poranil koleno, Floride bude chýbať 2-4 týždne

Dôvodom je zranenie pravého kolena, ktoré utrpel v zápase proti Tampe Bay.

Zápas rozhodla prvá formácia Bostonu, Patrice Bergeron si pripísal hetrik a pridal asistenciu, David Pastrňák mal bilanciu 2+2. ,aktualizované

Boston zdolal Ottawu, Chára prispel asistenciou

Zápas rozhodla prvá formácia Bostonu.

NHL: Dubinsky bude Columbusu chýbať štyri až šesť týždňov

V prvých dvoch dueloch novej sezóny mal Dubinsky bilanciu 1+1 a vyhral 68,8 percent vhadzovaní. ,aktualizované

NHL: Hviezdami týždňa sa stali Matthews, Toews a Bishop

Toews strelil päť gólov v troch dueloch a pridal jednu asistenciu.

V Chicagu si uctili Mikitu, venovali mu spomienkové video

Mikitova manželka Jill sa pri sledovaní videomontáže dokumentujúcej život hokejového velikána neubránila slzám, v rámci ceremónie vhodila aj slávnostné buly.

NHL: Toronto v zostave s Marinčinom zvíťazilo v Chicagu po predĺžení

Martin Marinčin strávil na ľade takmer 15 minút a na konto si pripísal mínusový bod.,aktualizované

NHL: Quick sa zranil, Kings povolali z farmy Budaja

Kings po predsezónnom kempe poslali 36-ročného Budaja do farmárskeho tímu Ontario Reign v AHL.

NHL: Tatar asistoval pri triumfe Montrealu na ľade Pittsburghu

Dvadsaťsedemročný krídelník prihral na úvodný gól Brendana Gallaghera a zaznamenal tak premiérový bod v novom pôsobisku.,aktualizované

Wilson si vyslúžil trest za tvrdý úder do hlavy hráča St. Louis Blues Oskara Sundqvista počas prípravného zápasu.

NHL: Carolina zdolala Columbus, víťazná premiéra trénera Brind'Amoura

Bývalý výborný útočník klubu pôsobil sedem sezón ako asistent trénera Caroliny a od mája 2018 vedie lavičku po tom, čo vystriedal Billa Petersa.,aktualizované

Chára proti Buffalu otvoril skóre, v 7. minúte sa presadil po spolupráci s Marchandom a Charliem McAvoyom. Ďalšie presné zásahy Bostonu pridali Ryan Donato, David Pastrňák a Patrice Bergeron.,aktualizované

NHL: Eichel sa stal kapitánom Buffala: Je to obrovská pocta

Dvadsaťjedenročný hokejista bol v oboch predošlých dvoch sezónach najproduktívnejší hráč svojho tímu, v minulom ročníku nazbieral 64 bodov (25+39) v 67 zápasoch.

Sezónu 2018/2019 rozbehol v noci na štvrtok duel Toronta s Montrealom, v kanadskom derby Maple Leafs zvíťazili 3:2 gólom Austona Matthewsa zo 61. sekundy predĺženia. ,aktualizované

NHL: Wilson dostal 20-zápasový trest za úder do hlavy súpera

Wilson si vyslúžil trest za tvrdý úder do hlavy hráča St. Louis Blues Oskara Sundqvista počas nedeľňajšieho prípravného zápasu (5:2).

NHL: Edmonton vyhral v príprave na ľade nemeckého Kolína

Hosťom chýbal slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý sa v auguste podrobil operácii roztrhnutej Achillovej šľachy a svojmu tímu bude chýbať pravdepodobne až do februára.

NHL: Seattle má zelenú, o jeho prijatí rozhodne Rada guvernérov

Záujemcovia, na čele s majiteľmi investičnej skupiny Oak View Group a starostkou mesta Jenny Durkanovou, odprezentovali pred ligovou exekutívou v newyorskom sídle NHL projekt svojho klubu.