Streda 1. máj 2024

NHL

NHL: Gourde podpísal s Tampou kontrakt na viac ako 30 mil. dolárov

Yanni Gourde je tímovým lídrom v počte gólov v presilovkách (3) i v počte víťazných gólov (2).

NHL: Arizona v zostave s Pánikom vyhrala piaty duel za sebou

Arizona síce v riadnom hracom čase premárnila trojgólový náskok, o jej triumfe v predĺžení ale rozhodol Rakúšan Michael Grabner. ,aktualizované

Florida sa dočkala výhry v riadnom čase, v Helsinkách zdolala Winnipeg

Triumf podčiarkol v tretej tretine štvrtým gólom Frank Vatrano.,aktualizované

NHL: Montreal vytvoril rekord ligy, dal dva góly za dve sekundy

V čase 59:38 po zásahu Maxa Domiho vyhrávali Habs 5:4 a hostia vzápätí odvolali brankára. V stredovom kruhu následne vyhral buly Phillip Danault a Joel Armia poslal puk okamžite do prázdnej bránky.

Z triumfu sa tešil aj obranca Christián Jaroš, ktorého Ottawa zdolala doma Buffalo 4:2. Colorado s Markom Daňom prehralo na ľade Calgary tesne 5:6.,aktualizované

NHL: Winnipeg v rámci Global Series Challenge zdolal Floridu

Stretnutie sa hralo v helsinskej Hartwall Arene ako súčasť NHL Global Series Challenge 2018.

NHL: Otvárací zápas sezóny 2019/2020 by mali odohrať v Prahe

Dva duely základnej časti bude hostiť Štokholm.

NHL: Rantanen, Malkin a Kane sa stali Hráčmi mesiaca

Rantanen zaznamenal v októbri v drese Colorada päť gólov a 16 asistencií. V 11 z 12 odohraných zápasov si pripísal na konto minimálne bod.

NHL: Vancouver je po víťazstve nad Chicagom na čele Pacifickej divízie

Blackhawks dvakrát viedli, no napokon utrpeli tretiu prehru za sebou. ,aktualizované

NHL: Quick podstúpil operáciu kolena, šanca pre Budaja

Quick pre zdravotné problémy odchytal v prebiehajúcej sezóne iba štyri zápasy, v ktorých mal gólový priemer 4,55, úspešnosť zásahov 84,5 percenta a ani raz sa v nich nedočkal víťazstva.

Fasel bude rokovať s Bettmanom o zápasoch medzi víťazmi KHL a NHL

Pokúsime sa usporiadať takéto zápasy. Vidieť konfrontáciu medzi Európou a Severnou Amerikou, to bude výzva, uviedol Fasel.

Halák predvedol 42 zákrokov, mal úspešnosť zásahov 95,5 percenta. Z triumfu medveďov sa tešil aj jeho krajan Zdeno Chára. ,aktualizované

NHL: Obranca Mark Borowiecki z Ottawy si nezahrá v troch zápasoch

Počas trvania trestu príde o 43.902 dolárov, ktoré pôjdu na účet fondu pre núdzovú pomoc hráčov.

NHL: Toronto v zostave s Marinčinom podľahlo Calgary

V druhom zápase zvíťazil Vancouver nad Minnesotou.,aktualizované

Obranca Vancouveru A. Edler si poranil väzy, vynechá niekoľko týždňov

Už v minulej sezóne vynechal 12 duelov pre zranenie kolena.

Hráčmi týždňa NHL sú Crosby, Scheifele a Rantanen

Tridsaťjedenročný Crosby má od debutu v sezóne 2005/2006 najvyšší bodový priemer spomedzi všetkých hráčov.

Matthews si zranil rameno a vynechá najmenej 4 týždne

Dvadsaťjedenročný center inkasoval čistý úder od súpera, pri ktorom ale utrpel zranenie a súboj nedohral.

NHL: Ottawa s Jarošom prehrala na ľade Vegasu po predĺžení

Sériu prehier ukončili hráči Los Angeles Kings triumfom nad New Yorkom Rangers 4:3. Iľja Kovaľčuk zaznamenal v drese víťazov gól a dve asistencie, v úlohe brankárskej dvojky bol Peter Budaj.,aktualizované

NHL: Los Angeles povolalo Budaja do prvého tímu, Quick je opäť zranený

Tridsaťšesťročný Slovák odohral v prebiehajúcej sezóne za Ontario tri zápasy.

NHL: Pánik skóroval pri návrate do zostavy, Arizona zdolala Tampu

Dvadsaťsedemročný krídelník, ktorý počas predošlých dvoch duelov sedel iba na tribúne, nastúpil v štvrtom útoku a v 53. minúte spečatil skóre.,aktualizované

NHL:VIDEO:Daňo pri výhre Colorada nad Ottawou, Byfuglien má 500. bodov

Pod triumf lavín sa podpísal najmä prvý útok, ktorý nazbieral dokopy desať kanadských bodov. Mikko Rantanen si pripísal gól a tri asistencie a s 20 bodmi vedie produktivitu celej súťaže. ,aktualizované

NHL: Vo veku 84 rokov zomrel bývalý prezident NHL John Ziegler

Výrazným spôsobom sa zaslúžil o to, že súťaž sa otvorila pre európskych, hlavne sovietskych hráčov.

Bostonu patrí druhá priečka v tabuľke Východnej konferencie za Torontom. ,aktualizované

NHL: Boyle je z najhoršieho vonku: Leukémia ustúpila

Boyle sa vlani v úvode prípravného kempu sťažoval na únavu. Následne vyšetrenia odhalili nezrovnalosti v krvi v porovnaní s predchádzajúcou sezónou NHL.

NHL: Obranca Schmidt sa dohodol s Golden Knights na novom kontrakte

Dvadsaťsedemročný bek, ktorý si momentálne odpykáva dištanc za porušenie antidopingových pravidiel, by tak mal obliekať dres "zlatých rytierov" minimálne do konca sezóny 2024/25.,aktualizované

NHL: Toronto s Marinčinom uspelo vo Winnipegu, Daňo sa pobil

Slovenský útočník sa v druhej tretine za stavu 0:0 pobil s Yannim Gourdem. Obaja dostali za bitku päťminútový trest. ,aktualizované

NHL: Chárov Boston zvíťazil nad Ottawou s Jarošom, Pánik na tribúne

Chára odohral takmer 26 minút, vyslal tri strely, pripísal si dve plusky a odsedel tri dvojminútové tresty.,aktualizované

NHL: Zranený Raffl bude chýbať Philadelphii minimálne mesiac

Dvadsaťdeväťročný krídelník si odniesol zranenie v dolnej časti tela z pondelkového domáceho duelu NHL s Coloradom.

NHL: Ottawa povolala Jaroša späť do prvého tímu

Dvadsaťdvaročný bek si v prebiehajúcej sezóne už zahral za prvý tím senátorov, v troch dueloch NHL si do štatistík pripísal jednu asistenciu, dve trestné minúty a jednu plusku.

NHL: Daňo absolvoval víťaznú premiéru v drese Avalanche

Colorado si slovenského útočníka stiahlo z listiny nechránených hráčov v októbri, umiestnil ho tam Winnipeg, kde nedostal v tejto sezóne šancu.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sa stali Landeskog, McDavid a Fleury

Tridsaťtriročný skúsený brankár Fleury si v uplynulom týždni pripísal na konto dva víťazné štarty s priemerom jeden gól na zápas a 95,6% úspešnosťou zásahov.

NHL: Chicago prehralo s Tampou Bay, Buffalo otočilo duel v Anaheime

Gólom a dvomi asistenciami sa na triumfe Tampy podieľal Brayden Point.,aktualizované

NHL: Boston prehral vo Vancouvri po predĺžení, Halák s 20 zákrokmi

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 23 minút, zblokoval dve strely a odsedel si dve trestné minúty.,aktualizované

NHL: Colorado Avalanche zdolalo protivníka Carolina Hurricanes

Pozrite si výsledky sobotných zápasov NHL.

Prvý Eskimák v NHL Tootoo ukončil kariéru

Tootoo sa do najlepšej hokejovej ligy sveta dostal v roku 2001, keď ho vo štvrtom kole ako číslo 98 draftoval Nashville

NHL: Tuch podpísal s Golden Knights nový sedemročný kontrakt

Nový kontrakt vynesie 22-ročnému hokejistovi celkovo 33,25 milióna dolárov, v priemere tak ročne zarobí 4,75 milióna USD.

NHL: Florida zaknihovala prvé víťazstvo v sezóne, zdolala Washington

Zápas sa po divokej prestrelke skončil 6:5 po samostatných nájazdoch.,aktualizované

Montreal zaradil Plekanca na listinu zranených hráčov

Na miesto Plekanca aktivoval tím Nicolasa Deslauriersa, ktorý v tejto sezóne ešte nehral.

Quick je po zranení späť v prvom tíme LA. Čo to znamená pre Budaja?

Pri jeho zranení pôsobil v úlohe jednotky počas piatich zápasov Jack Campbell.

NHL: Boston s Halákom v bránke prehral s Edmontonom po predĺžení

Slovenský gólman zneškodnil 19 z 22 striel. Jeho tím si pripísal druhú prehru po sebe, Edmonton uspel tretíkrát v sérii.,aktualizované