NHL

NHL: St. Louis prišlo o šesťzápasovú šnúru výhier

Hokejisti Buffala pripravili St. Louis o víťaznú šnúru sobotňajšou výhrou 3:2.

NHL: Määttä sa podrobil operácii, Pittsburghu bude chýbať šesť týždňov

Määttä v aktuálnej sezóne nastúpil za Pittsburgh v 54 dueloch, v ktorých zaznamenal gól a šesť asistencií.

Nestarnúci krídelník prispel jedným presným zásahom k výhre.,aktualizované

Kapitán Pittsburghu Penguins prekonal míľnik v prvej tretine duelu proti Winnipegu (4:3 pp). Crosby bol zároveň autorom víťazného gólu v predĺžení.,aktualizované

Útočník Detroitu Red Wings Nyquist dostal dištanc na šesť zápasov

Trest si vyslúžil zásahom hokejkou do tváre obrancu Minnesoty Jareda Spurgeona.

Vermette sekol rozhodcu. V NHL si nezahrá minimálne desať zápasov

Jeho trest môže byť aj vyšší, o prípadnej dodatočnej suspendácii rozhodne disciplinárna komisia súťaže.

Winnipeg zvíťazil doma nad Dallasom 5:2 vďaka tretiemu hetriku v sezóne fínskeho nováčika Patrika Laineho.

Montreal prepustil trénera Therriena, nahradil ho opäť Julien

Renomovaný tréner Julien už slávnych Canadiens viedol v rokoch 2003 až 2006 a zaujímavé je, že vtedy na striedačke Habs tiež nahradil Therriena.

Nestarnúci Jaromír Jágr dnes oslavuje 45. narodeniny

Český hokejista na sebe neustále pracuje, mení tréningové postupy či životosprávu.

NHL: Malkin pripravený na návrat, Rust bude chýbať Penguins dlhší čas

Ruská hviezda Pittsburghu vynechala uplynulých sedem stretnutí pre zranenie v dolnej časti tela.

Víťazný gól jazdcov strelil v 54. minúte nováčik Jimmy Vesey.,aktualizované

Cehlárik po dvojbodovej noci späť na farmu, Boston čaká týždňová pauza

Dvadsaťjedenročný útočník zažil v sobotu premiéru v profilige v domácom súboji Bostonu proti Vancouveru. O deň neskôr si pripísal aj premiérové body v kariére pri triumfe nad rivalom z Montrealu.

Toto sú hviezdy týždňa v NHL

Ocenenie sa ušlo útočníkom Minnesoty Wild Jasonovi Pominvilleovi, Nashvillu Predators Viktorovi Arvidssonovi a brankárovi St. Louis Blues Jakeovi Allenovi.

Dallas si uctí Jereho Lehtinena vyvesením dresu s jeho číslom 26

Lehtinen bude iba tretím bývalým hráčom Dallasu, ktorého dres vystavia pod strechu štadióna.

Kapitán Boston Bruins v 26. minúte zvýšil na 2:0. Celkovo porazili Montreal so štvorgólovým náskokom.,aktualizované

San Jose vyhralo na ľade New Jersey 4:1

Hoci hostia po prvej tretine prehrávali, v druhej troma gólmi rozhodli zápas vo svoj prospech.

Cehlárik sa dočkal. Debutoval v NHL

V A-tíme Bruins sa pre neho uvoľnilo miesto po tom, ako na listinu zranených hráčov putoval center Austin Czarnik.,aktualizované

Zomrel majiteľ Detroitu Red Wings Mike Ilitch

Americký podnikateľ s macedónskymi koreňmi bol majiteľom aj bejzbalového tímu Detroit Tigers.

Slovák M. Hossa strelil v NHL jubilejný 20. gól v sezóne

Hossa dosiahol túto hranicu už 15-krát v profiligovej kariére. Svojím 519. gólom sa osamostatnil na 36. mieste historickej tabuľky strelcov, keď nechal za sebou legendárneho Daleho Hawerchuka. ,aktualizované

Al Aliová hodila buly vo Washingtone a urobila si selfie s Ovečkinom

Al Aliovú, ktorá je členkou národného tímu SAE, pozval do USA bývalý slovenský hokejista a ex-kanonier Capitals Peter Bondra.

NHL: Ericsson utrpel zlomeninu zápästia, pauzovať bude dva mesiace

Detroitu aj z toho dôvodu patrí v tabuľke Východnej konferencie posledné 16. miesto. Na ôsmy Boston strácajú Red Wings šesť bodov.

Chára vynechal druhý tréning, Cehlárik vo štvrtom útoku Bostonu

Bostonu patrí v tabuľke Východnej konferencie deviate miesto, na ôsmu Philadelphiu stráca bod.

NHL: Chárov štart proti San Jose je otázny

Tridsaťdeväťročný veterán vynechal pre chorobu posledné dva tréningy Bostonu.

Krajan Richarda Pánika a spoluhráč Marián Hossa vyšiel bodovo naprázdno. ,aktualizované

Havlát po 14 sezónach v NHL oznámil koniec kariéry

Majster sveta z roku 2000 sa od začiatku januára pripravoval v HC Kometa Brno, ale jeho snahu pokračovať v kariére v Tipsport extralige zastavilo zranenie.

NHL: LA Kings s Budajom podľahli Tampe

Slovenský brankár v službách kráľov Peter Budaj kryl 16 striel, Marián Gáborík si pripísal na konto mínusku. ,aktualizované

Cehlárik má premiéru v NHL na dosah: Boston ho povolal do prvého tímu

Slovenský útočník v aktuálnej sezóne pôsobil na farme Bostonu v AHL, v drese mužstva Providence Bruins odohral 40 zápasov s bilanciou 18 gólov a 15 asistencií.

Chára bude mať nového trénera: Julien dostal v Bostone padáka

Klubu z Massachusetts aktuálne patrí v tabuľke Východnej konferencie deviate miesto.,aktualizované

NHL: Útočník Pittsburghu Malkin nechce po zranení uponáhľať návrat

Ruský hokejista Jevgenij Malkin nepozná zatiaľ presný dátum nástupu na ľad po zranení v dolnej časti tela.

NHL: Toronto prehralo na ľade New York Islanders, padlo 11 gólov

V extračase rozhodol jeho druhým gólom v stretnutí Brock Nelson. V drese hostí tentoraz nedostal šancu slovenský obranca Martin Marinčin.,aktualizované

Petra Budaja vyhlásili v NHL za tretiu Hviezdu týždňa

Vedenie ligy okrem neho ocenilo za výkony v uplynulom období aj útočníka Caroliny Hurricanes Sebastiana Aha a centra Minnesoty Wild Mikaela Granlunda.

NHL: Hokejisti Los Angeles dostali vo Washingtone na frak

Slovenský brankár Peter Budaj chytal do 40. minúty, keď ho vystriedal Jeff Zatkoff, z 15 striel inkasoval štyri góly a mal 73,3% úspešnosť zákrokov. ,aktualizované

Los Angeles prehralo vo Washingtone, Budaja vystriedal Zatkoff

Jeho tímový kolega Marián Gáborík strávil na ľade 17 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku a jednu "mínusku".

NHL: Hossa predstihol Sittlera a dobieha aj ďalšie hokejové legendy

Tridsaťosemročný Hossa má v 1284 zápasoch základnej časti bilanciu 518 gólov, 604 asistencií a 1122 bodov. Už len štyri body stráca na ďalšie legendy NHL Mikea Bossyho a Joea Nieuwendyka.

Tridsaťštyriročný Budaj kryl všetkých 17 striel súpera, asistovali mu Chára a Hossa. O víťazný gól sa postaral v 63. minúte útočník Jeff Carter.,aktualizované

Budaj zažíva reštart svojej kariéry, v NHL patrí k brankárskym lídrom

Tridsaťštyriročný brankár pritom bol predchádzajúce dva ročníky v nižšej AHL a zmenu neočakával ani v tejto sezóne.

V tejto sezóne zámorskej súťaže má Slovák na konte už štrnásť asistencií.,aktualizované

V New Yorku sa uskutoční veľké rokovanie o štarte profiligistov na ZOH

Očakáva sa, že ešte pred hlavným stretnutím, ktoré je naplánované na popoludnie, sa spolu doobeda stretnú Fasel s Bachom.

Blackhawks tak zastavili sériu troch predchádzajúcich prehier.,aktualizované

Kuznecov, Marchand a Burns hviezdami mesiaca v NHL

Za prvú hviezdu vyhlásili Kuznecova, ktorý nazbieral v 15 januárových zápasoch 20 bodov za sedem gólov a 13 asistencií.