< sekcia Prešovský kraj

V záhrade rodinného domu sa našla mŕtvola novorodeniatka

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Podozrivá je žena, ktorá v dome, kde sa detské telo našlo, býva.

Soľ 31. júla (TASR) – V obci Soľ v okrese Vranov nad Topľou objavili dnes v záhrade jedného z rodinných domov zakopané telo novorodenca. TASR to potvrdil prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik s tým, že ide o novorodeniatko ženského pohlavia, telo bolo v istom štádiu rozkladu. Informáciu ako prvá priniesla TV Markíza, o prípade informovala na svojom webovom sídle.

"Dostali sme informáciu, že niečo také by malo byť ešte vo štvrtok (30.7.) večer. Toto oznámenie sme preverovali a dnes dopoludnia sa to potvrdilo. Či sa dieťa narodilo mŕtve, alebo živé, aké bolo staré, prípadne odkedy je mŕtve, toto zatiaľ nevieme. Ale k úmrtiu došlo pravdepodobne už skôr v tomto roku, niekedy v jarných mesiacoch," uviedol hovorca. Bližšie informácie budú známe až po pitve, ktorá pravdepodobne nebude dnes.

Podozrivá je podľa polície 32-ročná miestna žena, ktorá v dome, kde sa detské telo našlo, býva. "Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie za vraždu novorodeného dieťaťa matkou. To je v tejto chvíli všetko, čo k tomu vieme povedať," uzavrel Džobanik.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.