Regióny

Práce na Landererovom parku v Starom Meste v Bratislave finišujú

Množstvo zelene, drevín a trávnatých plôch má byť pritom oproti pôvodnému stavu niekoľkonásobne vyššie, zmizol tiež asfalt. Pribudli nové lampy, lavičky a smetné koše.

Beh Od Tatier k Dunaju odštartoval, tento rok sa prihlásilo 220 tímov

Trasa behu Od Tatier k Dunaju vedie zväčša po asfaltových cestách druhej a tretej triedy, no beží sa aj cez lesy, horské cesty či cez centrá miest.

Výstavy Memento a Okupácia 1968 predstavia aj fotografie zo Žiliny

Podľa spoluorganizátora výstav Róberta Kaššu uvidia návštevníci fotografie Žilinčanov Josefa Nového, Ivana Kellyho Köhlera a známeho českého hudobníka Jiřího Stivína.

Broomtislava predstaví metlobal, šport inšpirovaný Harry Potterom

Metlobal alebo quidditch, ktorý vznikol pred 12 rokmi v USA, je jediný zmiešaný kontaktný šport na svete. V sedemčlennom tíme hrajú spolu muži aj ženy.

Chátrajúci bývalý hotel Kyjev chcú začať rekonštruovať budúci rok

Developer už začiatkom tohto roka avizoval, že plánuje investíciu vo výške 80 až 100 miliónov eur. V zámeroch sú aj podzemné garáže pre takmer 500 áut.

Gorali v Červenom Kláštore oslávia ich kultúru a tradície

Gorali žijú najmä v severných oblastiach Kysúc, Oravy a Spiša. Typický pre nich je kroj, ľudová hudba a gastronomické špeciality. Napríklad džatky, kuľasa či pirohy.

Cez víkend budú v Šamoríne a V. Mederi dopravné obmedzenia

V Šamoríne uzavrú časť Gazdovského radu. Kruhové objazdy na Veternej a Parkovej ulici budú neprejazdné. Obmedzenia vyznačia dočasným dopravným značením.

VIDEO: Spanilú jazdu centrom Michaloviec absolvovalo 2500 motorkárov

Pripravené boli tiež piate oficiálne majstrovstvá v hode mobilom do diaľky.

Prírodné kúpalisko Jazero nie je vhodné pre citlivú časť populácie

U dospelých zdravých osôb sa aktuálna kvalita vody na kúpanie považuje za prípustnú.

Kandidatúru na starostu Petržalky zvažuje aktivista Miroslav Dragun

Svoje úvahy o kandidovaní odôvodňuje aj tým, že za ostatných desať rokov sa v mestskej časti nič nezmenilo, počnúc zanedbanými chodníkmi cez verejné priestranstvá po nedostatok parkovacích miest. ,aktualizované 

V Rejdovej ušijú kroje aj vďaka príspevku 140.000 eur

Šitiu krojov sa v Rejdovej viac ako 60 rokov venuje Zuzana Dovalovská, ktorá do svojho umenia zasvätí ďalšie zamestnankyne novovzniknutej dielne, celkovo tak vznikne päť pracovných miest.

Spomienka na 80. výročie úmrtia A. Hlinku vyvrcholila svätou omšou

Program sa začal vo štvrtok 16. augusta v Bratislave-Ružinove pietnou spomienkou pri Pamätníku Andreja Hlinku. Nasledovala projekcia divadelnej hry Antona Laučeka Andrej – školské roky.,aktualizované 

Kamenný kríž v Šali mesto premiestni, pretože ho ohrozovali topole

Historický kríž, ktorý bol na cintoríne v Šali umiestnený v máji 1828, renovujú reštaurátori v galantskom ateliéri. Z hľadiska technického riešenia dostane po renovácii riadny statický základ.

Na opravu fasád košického Kulturparku už vybrali zhotoviteľa

Lehota na realizáciu zákazky je 170 dní od prevzatia staveniska. Mesto deklarovalo, že tieto náklady majú byť hradené z bankovej záruky pôvodného zhotoviteľa, ktorým bola spoločnosť DÚHA, a.s.