Regióny

WinterJazzFest v Trnave bude mať februárové a marcové pokračovanie

Podujatie sa uskutoční v kultúrnom centre Malý Berlín s finančnou podporou mesta Trnava.

SERIÁL: Vrch Železník ukrýval najväčšie ložisko železa v celom Uhorsku

Tento kopec je situovaný západne od mesta Jelšava, obklopený niekdajšími baníckymi dedinami Turčok, Sirk, Rákoš a Nadraž.

V Žilinskom kraji je mimoriadna situácia pre kalamitu v 27 obciach

Spoločným menovateľom situácie v obciach je podľa vedúceho odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline najmä opätovné sneženie a padanie snehu zo striech.,aktualizované 

Fasádu budovy Starého divadla v Nitre poškodil neznámy writer

Budova, v ktorej sídli Staré divadlo Karola Spišáka, bola postavená v roku 1928 podľa projektu architekta Františka Krásneho.

Hasiči pre obálku s údajným práškom zasahovali vo svidníckej nemocnici

Na mieste boli štyria hasiči zo Svidníka a traja z Humenného.,aktualizované 

Polícia v Žilinskom kraji vyzýva vodičov, aby zvážili cestu autom

Situácia v pondelok večer bola podľa nej najviac komplikovaná na ceste I/11 medzi Žilinou a Čadcou. Vytvárala sa poľadovica, ktorá spôsobila niekoľkohodinovú súvislú kolónu vozidiel.

VODIČI POZOR: V Žilinskom kraji sa tvorí poľadovica

V okrese Martin na ceste I/18 je vyhlásený I. kalamitný stupeň. Horské priechody Donovaly a Šturec zostávajú pre sneženie uzavreté pre nákladnú dopravu nad desať metrov dĺžky.,aktualizované 

Tradičná hodinka pripomenie mesto pod Urpínom počas 1. ČSR

Organizátorom Bystrickej hodinky je Banskobystrický okrášľovací spolok a je organizovaná s finančnou podporou mesta, Banskobystrického samosprávneho kraja a Komunitnej nadácie Zdravé mesto.

Cesta medzi Žilinou a Čadcou je čistý ľad, nikto sa cez ňu nedostane

Cesta medzi Žilinou a Čadcou je pre poľadovicu uzavretá. Zastavený je aj tranzit do Českej republiky. Šmýka sa v celom Žilinskom kraji.

Údržbu ciest v Dolnom Kubíne zabezpečuje 23 pracovníkov služieb

Pracovníkom pri zimnej údržbe najčastejšie robia problémy automobily, ktoré sú zle zaparkované alebo stoja dlhodobo na jednom mieste.

V bratislavskej galérii Medium sprístupnia pestré výtvarné umenie

Simona Gottierová, Martina Mäsiarová, Dana Tomečková svoj spoločný projekt nazvali číselne 1+1+1+1=1. Chcú ním skúmať vzťah telo – priestor - materiál - svet – zážitok.

Mimoriadnu situáciu pre snehovú kalamitu vyhlásila aj obec Ochodnica

Spoločným menovateľom situácie v uvedených obciach je podľa vedúceho odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline najmä opätovné sneženie a padanie snehu zo striech.

V Dunajskej Strede sa zvýšia mzdy učiteľov i vo verejnej správe

Ako uvádza mesto na svojej webovej stránke, samospráva zvyšuje o desať percent mzdy učiteľov a nepedagogických zamestnancov a o šesť percent mzdy zamestnancov verejnej správy.

V múzeu v Bani ulahodia milovníkom gajdošskej hudby aj motocyklistiky

Ako na svojej internetovej stránke informuje Pohronské múzeum v Novej Bani, hneď vo februári predstaví verejnosti výstavu Desatoro o gajdách.

Obyvatelia Šamorína môžu bezplatne využívať tartanovú bežeckú dráhu

Pre verejnosť bude bežecký ovál k dispozícii každý utorok, v čase od 19.00 h do 20.00 h. Na bežeckú dráhu je vstup povolený len vo vhodnej bežeckej obuvi.

Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie čerpacej stanice v Bratislave

Doposiaľ neznámy páchateľ vošiel v nedeľu krátko pred 15. h do predajných priestorov čerpacej stanice, kde pod hrozbou použitia zbrane požadoval od jej zamestnancov vydanie finančnej hotovosti.

V Kremnici chcú obnoviť tržnicu, mesto má plány aj na Skalke

Na Skalke by malo pribudnúť ďalšie zázemie pre bežkárov v podobe prezliekarne a šatní.

Na Prešovskej univerzite je centrum pre deti študentov a zamestnancov

Detské centrum vzniklo s cieľom umožniť a uľahčiť zamestnaným a študujúcim matkám skorší a bezproblémový návrat do pracovného a študijného procesu.

Hasiči v Bratislavskom kraji riešia spadnuté stromy i zatopené pivnice

V úseku nepremáva ani mestská hromadná doprava (MHD).,aktualizované 

REKORDÉR ZA VOLANTOM: Polícia namerala Levočanovi 5,5 promile alkoholu

13 vodičov na cestách Žilinského kraja nafúkalo nad jedno promile a u 11 zistili požitie alkoholických nápojov pod promile. Jeden z kontrolovaných vodičov sa odmietol podrobiť dychovej skúške.