< sekcia Regióny

B.Štiavnica má vypracovanú štúdiu pešej zóny na Námestí sv. Trojice

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jana Vodnáková

Štúdiu na stretnutí odprezentujú jej autori - zástupcovia Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Banská Štiavnica 13. februára (TASR) - Mesto Banská Štiavnica má vypracovanú štúdiu, ktorá rieši zavedenie dočasnej pešej zóny na Námestí sv. Trojice. Primátorka Nadežda Babiaková uviedla, že budúci týždeň sa ňou na spoločnom stretnutí budú zaoberať mestskí poslanci a členovia komisie výstavby.

Štúdiu na stretnutí odprezentujú jej autori - zástupcovia Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Keďže je v súvislosti s navrhovaným riešením pešej zóny potrebné riešiť aj otázku dopravného značenia, na stretnutí bude podľa Babiakovej prítomný aj dopravný inžinier.

Primátorka podotkla, že v súvislosti so zavedením dočasnej pešej zóny na Námestí sv. Trojici bude musieť pripraviť samospráva aj nové znenie všeobecne záväzného nariadenia o parkovaní.

Námestie sv. Trojice v Banskej Štiavnici je dlhodobo kritizované pre jeho dopravné riešenie. Celý priestor v súčasnosti slúži ako veľkoplošné parkovisko s obojsmernou komunikáciou a chodníkmi pri čelných fasádach objektov. Nové riešenie by malo na námestí vymedziť priestor pešej zóny, ktorý by mal zamedziť vzniku kolíziám chodcov s autami, obmedziť parkovanie verejnosti na námestí a tiež znížiť počet automobilov prechádzajúcich námestím.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.