< sekcia Regióny

Na Dňoch obce Bystrá pokrstí nový amfiteáter I. Tásler a IMT Smile

Ivan Tásler z kapely IMT Smile. Foto: Patrik Gerši /TASR

Nový amfiteáter bol postavený vedľa parkoviska pri Bystrianskej jaskyni a postupne k nemu pribudne aj nový multifunkčný komplex.

Bystrá 16. augusta (TASR) - V novom amfiteátri a so zvučnými menami slovenských umelcov sa uskutočnia v sobotu 18. augusta Dni obce Bystrá & Turistické dni Horehronia 2018.

"Vzhľadom na časové obmedzenie budú ešte amfiteátru chýbať detaily ako kamenný obklad a pod., inak bude ale nová scéna pripravená na svoju otváraciu akciu," uviedol starosta obce Bystrá Marian Alberty.

Nový amfiteáter bol postavený vedľa parkoviska pri Bystrianskej jaskyni a postupne k nemu pribudne aj nový multifunkčný komplex.

Podujatie otvorí starosta o 14. h, hneď po ňom sa bude Bystrianskou dolinou ozývať hudba a tanec v podaní Folklórneho súboru Mostár a ľudovej hudby z Klenovca. Hlavnú časť programu otvorí o 18. h skupina Polemic, po ktorej bude nasledovať lokálne hudobné zoskupenie Oblastné skutočnosti, ktoré vystúpi v dvoch častiach, o 19. a 22. h.

Krstným otcom nového amfiteátra bude líder kapely IMT Smile Ivan Tásler. Nasledujúci koncert skupiny bude v tomto roku jej posledný v amfiteátri.

Súťaže a atrakcie sa začnú už v piatok 17. augusta. V rámci podujatia sa bude konať štvorboj o pohár starostu obce, ktorého predohrávka bude už v piatok popoludní a pokračovať bude v sobotu dopoludnia.

Na návštevníkov čaká počas celej soboty množstvo súťaží o vecné ceny pre malých i veľkých, remeselný trh, predvádzacie vozidlá. "V sobotu bude možné dupnúť si do pedálov a otestovať elektrobicykle, ktoré si návštevníci môžu prenajať v piatich požičovniach v regióne, povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

OOCR v spolupráci s obcou Bystrá otvorili nedávno v obci aj prvé Turisticko-informačné centrum TIC Horehronie.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.