Regióny

Autá z vrakoviska v Lazanoch sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad

TASR, 13. septembra 2017 19:01

Polícia informovala, že doposiaľ zaistila celkom 52 osobných motorových vozidiel, z prevažnej časti rozobratých, s náplňami, ktoré sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad.

Nelegálne vrakovisko v Kláštore pod Znievom,
archívne foto
Foto: FOTO TASR - MV SR

Kláštor pod Znievom 13. septembra (TASR) – Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Martine zaistili v uplynulých dňoch s policajtmi špecializovaného útvaru Prezídia PZ na environmentálnu kriminalitu a v spolupráci s Okresnou prokuratúrou v Martine viacero motorových vozidiel v katastrálnom území Lazany v Kláštore pod Znievom (okres Martin), kde mali byť zhromažďované a rozoberané. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Žiline Jana Balogová.

Motorové vozidlá mali byť podľa nej minimálne prostredníctvom internetových portálov ponúkané na predaj. "Polícia doposiaľ zaistila celkom 52 osobných motorových vozidiel, z prevažnej časti rozobratých, s náplňami, ktoré sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad. Ďalej 22 demontovaných, už používaných motorov, 39 demontovaných, už používaných prevodoviek a množstvo rôznych automobilových súčiastok, ktoré boli pravdepodobne určené na ďalší predaj. A to bez živnostenského oprávnenia, ako aj iných zákonných predpokladov na podnikanie," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

„Je dôvodné podozrenie, že postupným rozoberaním motorových vozidiel, zásahom do ich konštrukcií, hnacích agregátov, prevodových a nosných jednotiek sa stávali nepojazdnými vrakmi bez možnosti efektívneho obnovenia do pôvodného stavu. A nepredané časti, zvyšky a náplne z nich sa stali nebezpečným odpadom, ktorý zostal na pozemku,“ doplnila Balogová.

Vyšetrovateľ OR PZ v Martine začal trestné stíhanie vo veci zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti, prečinu neoprávneného podnikania, prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi a prečinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia. "Za účelom zistenia rozsahu páchanej trestnej činnosti boli vo veci pribratí znalci. Ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania," dodala krajská policajná hovorkyňa.


Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

včera 18:35

Kvetinové korzo ovládol alegorický voz Krtko
Napriek nepriaznivému počasiu obdivovali na trase z Kúpeľného ostrova po Kúpeľnú dvoranu alegorické vozy stovky návštevníkov audio

sk
včera 18:15

V Banskej Bystrici pribudli 15. a 16. kameň pred domami obetí nacistov
Pred domom na Hornej ulici 51 bol uložený kameň na pamiatku Viliama Salnera, Pred vilou na Hornej ulici 55 bol zase uložený kameň architektovi Alexandrovi Skuteckému. audio

sk
včera 17:52

Tokajské pivnice s ochutnávkou vín prilákali stovky záujemcov
Išlo o v poradí 13. ročník Dňa otvorených tokajských pivníc. audio

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac