Regióny

Ďalším kandidátom na primátora Skalice je Peter Pagáč

Svoju kandidatúru na primátora do tohtoročných komunálnych volieb ohlásil na sociálnej sieti informačným videom.

Počet dopravných nehôd na území Košického kraja vzrástol

Najväčší počet dopravných nehôd v rámci Košického kraja zaznamenali v okrese Košice- 322, v okrese Košice-okolie 111 a v okrese Michalovce 108. Vodiči motorových vozidiel zavinili 87 percent z nich.

Medzinárodná chemická olympiáda sa vrátila na Slovensko

Medzinárodná chemická olympiáda, IChO 2018, bude vyvrcholením dvojročných príprav, pretože i keď ide o jubilejný ročník, organizátori si chceli pripomenúť aj 100 rokov od založenia Československa. ,aktualizované 

Skalica počas letnej sezóny umožňuje bezplatné prehliadky pamiatok

Mesto počas letnej turistickej sezóny, ktorá trvá až do 23. septembra, počas víkendov umožňuje návštevu väčšiny pamiatok. Prehliadku je potrebné objednať tri dni vopred.

Košickí gymnazisti na súťaži zaujali bezpečnosťou na cestách

Študenti Gymnázia Trebišovská v Košiciach - Kristián Tomčo, Marcel Buday, Bohuš Hrnek a Aleš Melichar vyvinuli pod vedením učiteľky Jany Vodarčíkovej produkt Safe Step.

Pri Trnave horela dodávka, pri Bake traktor a slama

Dunajskostredskí hasiči hasili požiar traktora, balíkovača a balíkov slamy na poli pri obci Baka. Príčinou vzniku požiaru bola prevádzkovo-technická porucha.

Stúpla nezamestnanosť vo všetkých okresoch Trenčiansky kraj mimo Ilavy

Nezamestnanosť v Ilavskom okrese bola najnižšia v kraji a štvrtá najnižšia na Slovensku. Najvyššia miera nezamestnanosti v Trenčianskom kraji bola v júni v okrese Prievidza (4,64 %).

Najmenší festival na Slovensku už má svoju históriu

Dedinka na južnom Slovensku nemá svoj kostol, poštu, dokonca ani krčmu, má však vlastný festival.

NEŠŤASTIE VO VODE: Na kúpalisku Sihoť v Nitre sa utopil mladík

Pri bazéne boli nájdené doklady a mobilný telefón.

Mimoriadna situácia v okrese POPRAD po povodniach naďalej trvá

Dôvodom mimoriadnej situácie je predovšetkým havarijný stav mosta v Tatranskej Javorine, časť Podspády na ceste I/66 na hlavnom ťahu do Poľska.

Starostkou Starého Mesta chce byť aj poslankyňa kraja Z. Aufrichtová

Kandidovať chce kvôli vnímaniu zmeny klímy v spoločnosti, požiadavky zásadnej zmeny prístupu nakladania s verejnými prostriedkami, využívania verejného priestoru, napĺňania verejného záujmu.

Policajti zadržali v Bratislave mužov s indickým konope

Mestská a štátna polícia spoločne slúžili v celom okrese Bratislava III. Prioritne sa zamerali na ochranu mládeže, osobitne na predaj, podávanie a požívanie alkoholických nápojov.

V Banskej Bystrici si Železný hámor zbúrali, Medený má ešte šancu

Medená Banská Bystrica nesie názov „banská", ale na jej území sa už mnohé významné pamiatky spojené s banskou činnosťou nezachovali.

Vodič z Vyšného Kazimíra skončil s autom na streche, bol opitý

Vodič osobného motorového vozidla išiel v smere od obce Malá Domaša do rekreačnej oblasti Dobrá. V miernej ľavotočivej zákrute prešiel do protismeru, nezvládol riadenie a zišiel do priekopy.

V Dúbravici bude diskusia s názvom Načo sa mi, načo...architekti

Pätica mladých architektov bude s návštevníkmi diskutovať o tom, ako vie ľuďom dobrý architekt uľahčiť život a zvýšiť jeho kvalitu navrhnutím domu na mieru.

Posledné povodne podľa lesníkov naplnili scenár, ktorý predpovedali

Lesnícka komora podľa jej predsedu už dlhodobo upozorňuje na nebezpečenstvo prírodných katastrof v týchto bezzásahových dolinách.

Víkend na Štrbskom Plese bude pre športovcov, remeselníkov i rezbárov

Tento rok si desať silákov zmeria svoje sily v Československom pohári Strongman do 105 kilogramov. Ide zároveň o 4. kolo Slovenského pohára silných mužov.

Žilinčan prepadol dôchodcu, hrozí mu doživotný trest

32-ročný Žilinčan mal podľa polície prepadnúť v podchode žilinskej železničnej stanice 74-ročného dôchodcu, ktorý si pri kávomate kupoval kávu.

Banské múzeum v Štiavnici privítalo svojho 1,5-miliónteho návštevníka

Múzeum sa poďakovalo všetkým, ktorí návštevou Banského múzea v prírode od roku 1975 prispeli k dosiahnutiu takéhoto návštevného čísla a to už v polovici letnej turistickej sezóny 2018.

ÚS priznal v 1. polroku pre prieťahy odškodné vo výške 301.750 eur

Zo 144 nálezov, v ktorých ÚS SR vyslovil porušenie Ústavy SR a Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd, sa najviac týkalo rozhodovacej činnosti okresných súdov Bratislava I (17 nálezov).