Slovensko

Mimovládne organizácie sú znepokojené z útokov na občiansky sektor

Komora mimovládnych organizácií (MVO) Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie (MNO) vyjadrila podporu Rade vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť.

ĽSNS chce odvolávať ministra zahraničných vecí M. Lajčáka

Odvolávať Lajčáka chcú poslanci ĽNS aj pre Dohodu o bezpečnostnej spolupráci s USA, ktorá hovorí o finančnej pomoci Spojených štátov na modernizáciu vojenských letísk na Slovensku.

Chorých na akútne respiračné ochorenia a chrípku je stále menej

Priebeh ochorení bol pri ARO komplikovaný v prípade 1083 osôb, čo predstavuje 2,5 percenta zo všetkých ochorení tohto druhu. Medzi najčastejšie komplikácie opäť patrili sinusitídy (596).

Matica slovenská je proti nenávisti voči národne orientovaným občanom

Podľa Matice slovenskej by mali byť dostatočným poučením slovenské dejiny z obdobia totalitných režimov.

J. Čižnár zaujme stanovisko k P. Šufliarskemu, keď si overí informácie

OĽaNO chce, aby Čižnár neodkladne pozastavil funkciu prvého námestníka Petra Šufliarskeho. Mal by tiež zverejniť SMS správy medzi Šufliarskym a Marianom K.

Prepadnutie majetku Bašternáka už bude riešiť Okresný súd BA I

Bašternáka v kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody.

Pokračuje vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov pred výborom

Do voľby je celkovo prihlásených 29 uchádzačov, väčšina z nich kandiduje opäť. Pri prvej voľbe parlament nezvolil žiadneho kandidáta.,aktualizované 

Danko a Vondráček boli u pápeža, pozvali ho na návštevu SR a ČR

Návšteva vo Vatikáne sa konala pri príležitosti 1150. výročia úmrtia slovanského vierozvestcu svätého Cyrila, ktorý je v Ríme pochovaný.

Premiér: SR má iné problémy ako dohodu s USA, zmluva nie je riziko

Šéfovi vládneho kabinetu sa zdá, že sa niekto účelovo snaží tému dohody s USA vytiahnuť na diskusiu a robiť z toho veľkú politickú hádku.

Marian K. podal sťažnosť voči obvineniu z objednávky vraždy J. Kuciaka

Väzobne stíhaného podnikateľa Mariana K. obvinili 8. marca z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zavraždili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.,aktualizované 

Pellegrini: EÚ sa potrebuje odpútať od brexitu a riešiť aj ďalšie témy

Šéf slovenskej vlády sedí na summitu EÚ v Bruseli za rokovacím stolom po boku britskej premiérky Theresy Mayovej. Tá je podľa jeho slov bojovníčka, ktorá sa snaží riešiť svoje záležitosti.

Premiér nevylučuje, že jeho vláda nevydrží do konca volebného obdobia

Po ľudskej stránke je podľa Petra Pellegriniho v koalícii všetko v poriadku, ale zdá sa mu, že sa začína odkláňať od priorít.

P. Pellegriniho nemilo prekvapilo, že Most-Híd podporuje Z. Čaputovú

Most-Híd vo štvrtok (21. 3.) oznámil, že odporúča svojim voličom a sympatizantom voliť v druhom kole prezidentských volieb Zuzanu Čaputovú.

Budúci týždeň sa uskutočnia desiatky presunov vojenskej techniky

Celkovo by malo ísť o 32 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých a poľských vojakov.

Pellegrini: Bolo by potrebné mať vyvážený vzťah s Čínou

Čína je podľa Pellegriniho silným ekonomickým hráčom, ktorý veľa investuje aj v členských krajinách EÚ aj do strategickej infraštruktúry.

Rezort zdravotníctva:Do reštaurácií sa bude dať chodiť aj so zvieraťom

Reštaurácie, kaviarne, cukrárne a ich letné terasy budú musieť splniť požiadavky na priebežné čistenie a na vyčlenenie samostatného čistiaceho náradia. ,aktualizované 

Petíciu za zákaz kožušinového chovu už podpísalo viac ako 30.000 ľudí

Celoslovenský zákaz by sa podľa aktivistov týkal iba jednej farmy a nemal by preto pre Slovensko ekonomické dôsledky.

RTVS prinesie naživo dva duely so Z. Čaputovou a M. Šefčovičom

Prvý duel prinesie Rádio Slovensko v sobotu 23. marca o 12.10 h. Prezidentskí kandidáti budú hovoriť nielen o aktuálnych témach, ale aj o plánoch, úlohách a právomoci novej hlavy štátu.