< sekcia Slovensko

KDH odmieta Matovičovu ponuku, vo voľbách chce vystupovať samostatne

Na snímke novozvolený predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina. V sobotu o tom tajným hlasovaním rozhodli delegáti na 27. sneme hnutia v Ružomberku. Foto: TASR/Miroslava Siváková

Vo volebnej kampani sa má podľa Hlinu zápasiť o voliča, nie ukazovať, kto vie ako spolupracovať.

Bratislava 18. marca (TASR) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) neuvažuje o spoločnom postupe v predčasných parlamentných voľbách, ktorý opozičným parlamentným a mimoparlamentným stranám v utorok (13.3) navrhol Igor Matovič. V relácii televízie TA3 V politike to povedal predseda KDH Alojz Hlina.

"KDH je jediná kresťanskodemokratická strana, KDH je v zásade víťazom VÚC volieb, KDH je konsolidovaná," vyhlásil. Okrem toho mu prekáža, akým spôsobom sa o ponuke dozvedel. "Keď chcete niečo také vytvoriť, tak sa to vytvára ináč. A až potom to oznámite médiám, keď to má potenciál," odkázal Matovičovi.

Vo volebnej kampani sa má podľa neho zápasiť o voliča, nie ukazovať, kto vie ako spolupracovať. "Deň po voľbách si sadneme, povieme si, kto čo má a podľa toho sa zariadime," povedal. Vopred však vylúčil povolebnú spoluprácu so stranami Smer-SD a ĽSNS.

Za možné riešenie súčasnej politickej situácie považuje referendum o vyhlásení predčasných volieb. "Niekedy ním stačí len pohroziť, nie ho urobiť," myslí si.

Snem KDH, na ktorom v súboji o kreslo predsedu porazil Richarda Vašečku, hodnotí Hlina pozitívne. Podľa neho bol snem udalosťou aj pre Slovensko. "Pokiaľ to KDH zvládne a budeme veľkou a silnou stranou, tak je v záujme Slovenska, aby procesy v KDH prebiehali dobre," uviedol.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.