< sekcia Slovensko

Zahraniční študenti sa budú tri týždne zdokonaľovať v slovenčine

Na snímke pohľad na Bratislavský hrad a pod ním Dóm svätého Martina. Foto: TASR - Michal Svítok

Cieľom letnej univerzity je naučiť sa slovenský jazyk, respektíve zdokonaliť sa v ňom, rozšíriť poznatky v oblasti slovenskej jazykovedy, literatúry, histórie a kultúry Slovenska.


Bratislava 30. júna (TASR) – Zahraniční študenti či krajania sa budú počas troch týždňov zdokonaľovať v slovenskom jazyku. Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave aj tento rok organizuje Letnú univerzitu slovenského jazyka a kultúry. Uskutoční sa od 2. do 21. júla.

Témou letnej univerzity je Bratislava v rytme života. Jej súčasťou budú tri kurzy. Kurz slovenského jazyka a kultúry, kurz slovenského jazyka a kultúry pre krajanov a kurz slovenského jazyka a odborných predmetov pre krajanských študentov – maturantov. Naplánované sú i tvorivé dielne, exkurzie ako plavba loďou po Dunaji, výlet spojený s návštevou Devína či trojdňová exkurziu po Slovensku.

Cieľom letnej univerzity je naučiť sa slovenský jazyk, respektíve zdokonaliť sa v ňom, rozšíriť poznatky v oblasti slovenskej jazykovedy, literatúry, histórie a kultúry Slovenska. Taktiež spoznať históriu a kultúru Bratislavy ako hlavného mesta SR, rozvíjať jazykové kompetencie v odborných predmetoch potrebných na zvládnutie prijímacích pohovorov na vysoké školy na Slovensku, získať zručnosti na úspešné absolvovanie testov všeobecných študijných predpokladov (SCIO testy).

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.