< sekcia Slovensko

Výbor na kontrolu činnosti SIS bude opäť hovoriť o únose Vietnamca

a archívnej snímke z 24. januára 2018 je vietnamský podnikateľ a bývalý člen komunistickej strany Trinh Xuan Thanh. Foto: TASR/AP

Dôvodom je informácia, že medzi SIS a Kanceláriou prezidenta SR nebola v súvislosti s prípadom dostatočná komunikácia.

Bratislava 15. augusta (TASR) - Osobitný kontrolný výbor Národnej rady SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) sa bude opäť zaoberať kauzou únosu vietnamského občana. Dôvodom je informácia, že medzi SIS a Kanceláriou prezidenta SR nebola v súvislosti s prípadom dostatočná komunikácia. Informoval o tom jeho predseda Gábor Grendel (OĽaNO).

"Riaditeľ Slovenskej informačnej služby na výbore NR SR na kontrolu SIS ubezpečil jeho členov, že tajná služba v súvislosti s únosom vietnamského občana nič nezamlčala a splnila si svoje povinnosti vo vzťahu k ďalším adresátom," uviedol Grendel.

V tom čase podľa jeho slov členovia výboru nemali žiadnu konkrétnu informáciu, ktorá by dokazovala opak. "Nedostatočná komunikácia medzi SIS a Kanceláriou prezidenta SR vyšla najavo až po rokovaní výboru. Touto otázkou sa preto výbor bude opätovne zaoberať," doplnil Grendel.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.