Slovensko

Zástupcovia regiónu sa stretli s premiérom pre rozhodnutie MŽP SR

Podľa predsedu Základnej organizácie OZ KOVO Podpolianskych strojární v Detve Stanislava Ľuptákaopäť vznikla napätá atmosféra v regióne.

Voľba predsedu a podpredsedov NKÚ sa nezmení

Po novom mala kandidátov predkladať parlamentu nezávislá, na tento účel zriadená Komisia pre voľbu predsedu a podpredsedov NKÚ a nie poslanci NR SR.

Zákon o pedagogických zamestnancoch sa zmierňovať nebude

V súčasnosti platí, že riaditeľ školy alebo školského zariadenia, ako aj ostatní vedúci pedagogickí a odborní zamestnanci, musia pre výkon funkcie spĺňať okrem všeobecných aj špecifické požiadavky.

SaS a OĽaNO s novými pravidlami pre referendum neuspeli

Hnutie navrhovalo spojiť referendum s inými voľbami či ľudovým hlasovaním a zároveň znížiť súčasné 50-percentné kvórum pre platnosť referenda.

Zásada úplnej verejnosti zasadnutí školských rád sa zavádzať nebude

Úzko prepojená s neverejnosťou zasadnutí je podľa O. Žarnaya aj nedostatočná informovanosť verejnosti o mieste, čase, dátume a programe zasadnutia rady školy.

Výška príspevkov pre náhradných a biologických rodičov sa nezjednotí

V platnosti tak zostáva, že biologickí rodičia dostanú jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa vo výške 829,86 eura a náhradní rodičia vo výške 503,50 eura.

Možnosť voliť z veľvyslanectiev sa zavádzať nebude

Liberáli tvrdili, že moderné občianstvo odohrávajúce sa v čoraz globalizovanejšom svete predpokladá možnosť voliť si svojich zástupcov bez ohľadu na aktuálne miesto pobytu.

Obce nedostanú možnosť zdaňovať vonkajšiu reklamu

Nemalo ísť o povinnú miestnu daň, jej zavedenie malo byť na uvážení konkrétnej samosprávy.

Sólymos: Projekt v Čate pomôže odkanalizovať územie troch obcí

V tejto lokalite bude vďaka tomu pripojených na verejnú kanalizáciu takmer 99 percent existujúcich producentov odpadových vôd.

Korčok: EÚ musí uchopiť svoj osud do vlastných rúk

Korčok spoločne s českým partnerom Alešom Chmelařom na konferencii s názvom Prague European Summit 2018 diskutovali o tom, kde sa v súčasnosti EÚ nachádza.

Kamery pri zásahoch polície by chcel rezort vnútra používať v r. 2019

Ako prvá by mala byť záznamovým zariadením vybavená poriadková polícia. Tá je podľa ministerstva vnútra službou prvého kontaktu s občanom.

Prieskum: Úroveň ochrany právnej istoty na Slovensku vlani stagnovala

Do anonymného prieskumu sa zapojilo viac ako tristo členov Slovenskej advokátskej komory, ktorí hodnotili 14 vybraných opatrení z vlaňajška.

Generálna prokuratúra reaguje na prípady D. Brtvu a P. Pachingera

Napriek tomu, že Pachinger je právoplatne odsúdený a predsedníčka NS mu 28. marca kvôli zdravotným komplikáciám umožnila mesačný odklad nástupu do väzenia, polícia ho v utorok nezadržala.,aktualizované 

Zvýhodnené úvery už aj pre neziskovky a subjekty sociálnej ekonomiky

Subjekty sociálnej ekonomiky mali doteraz limitované možnosti, ako získať financie na svoje projekty.

D. Saková: Tím na vyšetrovanie káuz farmárov už čiastočne funguje

Šéfka rezortu vnútra reagovala na stredajšie slová predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD), ktorý pred zasadnutím vlády informoval o zriadení špeciálnej skupiny na vyšetrovanie káuz farmárov.

Analytik: V SR a ČR existujú nepriame prepojenia zločinu a terorizmu

Odborníci vo výskumnej správe takisto upozornili, že slovenské zbrane boli použité aj pri masových streľbách pri nákupnom centre Olympia v Mníchove (júl 2016), kde prišlo o život deväť ľudí.