Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Arsenal Londýn zdolal Queens Park Rangers 1:0, gólom Španiela Artetu

Mikel Arteta Foto: TASR/AP

V základnej zostave "kanonierov" sa objavil po 14-mesačnej absencii spôsobenej zranením reprezentačný stredopoliar Jack Wilshere.

Londýn 27. októbra (TASR) – V stretnutí 9. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy zvíťazil Arsenal Londýn nad Queens Park Rangers tesne 1:0. O jediný presný zásah sa postaral šest minút pred koncom riadneho hracieho času Španiel Mikel Arteta.

V prvom sobotňajšom zápase si Aston Villa a Norwich City podelili body po remíze 1:1. Domácich dostal na štadióne Villa Park do vedenia v prvom dejstve belgický útočník Christian Benteke, v 79. minúte stanovil konečný výsledok obranca Michael Turner.

Wigan vyhral v tejto sezóne prvý domáci zápas, keď zdolal West Ham United 2:1.

Stoke City doma remizovalo so Sunderlandom 0:0 a predĺžilo sériu neporaziteľnosti na domácej tráve už na 11 zápasov. Stoke doma neprehralo od 4. februára 2012, keď ho pokoril práve Sunderland, séria počíta 4 výhry a 7 remíz.

sumáre - 9. kolo:

Aston Villa – Norwich City 1:1 (1:0)

Góly: 27. Benteke – 79. Turner, ČK: 52. Bennett (Aston Villa)

Futbalista Aston Villa Ron Vlaar (vľavo) a hráč Norwich City Grant Holt v súboji o loptu.

Arsenal Londýn – Queens Park Rangers 1:0 (0:0)

Gól: 84. Arteta, ČK: 80. M'Bia (QPR)

FC Reading – FC Fulham 3:3 (1:0)

Góly: 26. Leigertwood, 85. McCleary, 90. Robson-Kanu – 61. Ruiz, 77. Baird, 88. Berbatov.

Stoke City – AFC Sunderland 0:0

Wigan Athletic – West Ham United 2:1 (1:0)

Góly: 8. Ramis, 47. McArthur – 90. Tomkins.

Manchester City – Swansea 1:0 (0:0)

Gól: 61. Tevez

Uprostred futbalista Manchesteru City Carlos Tevez.