Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Basketbalisti Komárna v treťom finále tesne prehrali s Prievidzou

Komárno - Prievidza Foto: TASR/Henrich Mišovič

Prievidza sa v sérii ujala vedenia 2:1 a má bližšie k zisku majstrovského titulu.

Komárno 21. apríla (TASR) - Basketbalisti MBK Rieker Komárno prehrali v sobotu v treťom zápase finále play off extraligy na domácej palubovke s BC Prievidza 66:67 a v série hranej na tri víťazstvá prehrávajú 1:2.

Tretie finále play off

MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 66:67 (34:35)

/stav série: 1:2/

Komárno: Bílik 18, Johnson 16, Jones 15, Kratochvíl 4, Dubovský 1 (Bilič 7, Szabó 3, Jurík 2 Keller 0)
Prievidza: Pelle 18, Guede 12, Davis 11, Livas 10, Godbold 4 (Phillips 8, Potter 2, Averink 2)
Rozhodovali: Dubák, Ženiš, Lamoš, TH: 24/13 - 24/9, fauly: 25:20, trojky: 7:2, 1200 divákov (vypredané)

Celý duel sa odohrával najmä v obrane a vyrovnaný stav bol prakticky počas celého prvého polčasu s výnimkou 15. minúty, kedy domáci odskočili na 30:25. Aj v druhom polčase sa mužstvá striedali vo vedení, až sa domácim podaril mierny únik a v 30. minúte vyhrávali 57:50. Komárno si náskok udržiavalo až do 36. minúty, kedy za krátku chvíľu hostia dotiahli a dve minúty pred koncom vyrovnali na 66:66. V nervóznom a otvorenom závere rozhodol počas dvoch minút jeden jediný trestný hod Davisa, na ktorý domáci vo zvyšnom čase nedokázali odpovedať.