Štvrtok 16. máj 2024Meniny má Svetozár

Bayern Mníchov remizoval v Lipsku 2:2, v tabuľke je tretí

Hráč Lipska Benjamin Sesko (hore) hlavičkuje v zápase nemeckej futbalovej Bundesligy medzi Lipskom a Bayernom Mníchov na štadióne Red Bull Arena v Lipsku v sobotu 30. septembra 2023. Foto: TASR/AP

Bavori v tabuľke figurujú na priebežnom treťom mieste, Lipsku patrí piata priečka.

Lipsko 30. septembra (TASR) - Úradujúci nemecký futbalový majster Bayern Mníchov zaznamenal druhú remízu v novej sezóne Bundesligy. V šiestom kole remizoval na trávniku RB Lipska 2:2. Bavori v tabuľke figurujú na priebežnom treťom mieste, Lipsku patrí piata priečka.

Domáci viedli po prvom polčase 2:0. V 57. minúte premenenou penaltou znížil stav anglický kanonier Harry Kane a v 70. minúte vyrovnal krídelník Leroy Sané.

Futbalisti VfL Bochum podľahli Borussii Mönchengladbach 1:3. Slovenský stredopoliar domácich Matúš Bero pre zranenie odišiel z ihriska už po siedmich minútach.

Bayer Leverkusen zvíťazil na trávniku Mainzu 3:0. Eintracht Frankfurt nestačil na VfL Wolfsburg 0:2. O oba góly domácich sa postaral útočník Jonas Wind. Heidenheim zdolal Union Berlín 1:0. Kolín nad Rýnom podľahol VfB Stuttgart 0:2. Autorom oboch presných zásahov bol útočník Deniz Undav.