Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

KHL: Kazaň získala Gagarinov pohár

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

O jediný presný zásah nedeľňajšieho merania síl sa postaral až v 42. minúte Rob Klinkhammer, ktorý v presilovej hre tečoval strelu Vasilija Tokranova.

Moskva 22. apríla (TASR) - Hokejisti Ak Bars Kazaň získali v nedeľu Gagarinov pohár. V nedeľňajšom piatom stretnutí finále play off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zvíťazili na vlastnom ľade nad CSKA Moskva 1:0 a sériu ukončili 4:1 na zápasy. Kazaň sa radovala aj v premiérových dvoch ročníkoch súťaže 2008/2009 a 2009/2010.

KHL - 5. zápas finále play off:

Ak Bars Kazaň – CSKA Moskva 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 42. Klinkhammer (Tokranov, Lander). Rozhodovali: Ravodin (Rus.), Odins (Lot.) - Sadovnikov, Sivov (obaja Rus.), vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: 60. Grigorenko (CSKA) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Konečný výsledok série: 4:1

Kazaň: Garipov – Jarullin, Markov, Batyršin, Ľamkin, Tokranov, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Zaripov, Tkačov – Burmistrov, Lukojanov, Potapov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer

CSKA: Johansson – Robinson, Kiselevič, Marčenko, Nesterov, Pašnin, Sergejev, Blažijevskij – Telegin, Andronov, Petrov – Grigorenko, Popov, Kaprizov – Žarkov, Scott, Šalunov – Popugajev, Okulov, Svetlakov