Sobota 25. máj 2024Meniny má Urban

Slafkovského formácia má problém: Dach bude chýbať Montrealu dlhší čas

Kirby Dach z Montrealu Canadiens je zhodený na lavičku Chicaga Blackhawks Jarredom Tinordim počas prvej tretiny hokejového zápasu NHL v Montreale v sobotu 14. októbra 2023. Foto: TASR/AP

Dvadsaťdvaročný center nedohral druhý zápas sezóne, v ktorom Montreal v domácom stretnutí zdolal Chicago Blackhawks 3:2.

Montreal 18. januára (TASR) - Kanadský hokejista Kirby Dach bude pre zranenie v dolnej časti tela chýbať Montrealu Canadiens v zámorskej NHL dlhší čas. Informoval o tom portál tsn.ca.

Dvadsaťdvaročný center nedohral druhý zápas sezóne, v ktorom Montreal v domácom stretnutí zdolal Chicago Blackhawks 3:2. Hosťujúci obranca Jarred Tinordi poslal v prvej tretine Dacha po súboji na vlastnú striedačku. Kanaďan odišiel do šatne a už nezasiahol do zápasu. Klub zatiaľ neinformoval, ako dlho bude mimo hry.

Dach v úvode sezóny nastupoval v druhom útoku so Slovákom Jurajom Slafkovským. Proti Torontu Maple Leafs si pripísal dve asistencie.