Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Fialková obsadila 20. miesto, víťazkou Röiselandová

Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Röiselandová si upevnila náskok na čele boja o veľký krištáľový glóbus, ale o nedeľný triumf musela tvrdo bojovať.

Hochfilzen 12. decembra (TASR) - Víťazkou stíhacích pretekov biatlonistiek v rámci 3. kola SP v Hochfilzene sa stala Marte Olsbuová Röiselandová. Nórka triumfovala pred víťazkou piatkového šprintu Hannou Solovou z Bieloruska (+4,1), tretia bola Švédka Elvira Öbergová (+23,3). Slovenská reprezentantka Paulína Fialková obsadila 20. miesto (+1:59,4) a dosiahla svoj najlepší výsledok v aktuálnej sezóne.

Röiselandová si upevnila náskok na čele boja o veľký krištáľový glóbus, ale o nedeľný triumf musela tvrdo bojovať. Solová totiž viedla až do poslednej streľby, na nej však urobila jednu chybu a na trať vyštartovala len s 11-sekundovým náskokom. Nórka sa do súperky zahryzla a na vrchole posledného stúpania ju predbehla.

Fialková obsadila v piatkovom šprinte 34. miesto, v nedeľu sa tak posunula o 14 miest. Na streľbe urobila len dve chyby a to jednu na prvej a jednu na štvrtej položke. "Dnes to bol deň ako má byť, cítila som sa ako stará Paula, ktorá bojovala na trati aj na streľbe. Mala som skvelé lyže, servismani urobili skvelú prácu. So streľbou som spokojná, strelnicu som si vyskúšala v tréningu, dobre som to zvládla. Vedela som, že musím na streľbe zabrať," uviedla Fialková pre portál slovenskybiatlon.sk.