Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Slovan v Trenčíne titul neoslávil, prehral 1:4

Trenčania sa tešia po góle v zápase 29. kola futbalovej Corgoň ligy AS Trenčín - Slovan Bratislava, 5. mája 2013 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slovan si tak po prehre ešte bude musieť počkať na zisk majstrovského titulu.

Bratislava 5. mája (TASR) - Futbalisti bratislavského Slovana prehrali v nedeľňajšom zápase 29. kola Corgoň ligy na ihrisku AS Trenčín 1:4 a nevyužili prvú šancu získať majstrovský titul.

Ďalšiu budú mať zverenci trénera Samuela Slováka v sobotu 11. mája, keď na Pasienkoch privítajú Ružomberok. Na čele tabuľky majú "belasí" 9-bodový náskok pred Senicou a hrá sa ešte o tucet bodov.

Trnavčania klesli po týždni na posledné miesto v tabuľke, keď prehrali 0:1 v Ružomberku po vlastnom góle obrancu Patrika Čarnotu. Tatran Prešov získal cenný bod na ihrisku Dukly Banská Bystrica po výsledku 0:0.

Kvôli štartu ME hráčov do 17 rokov sa dva zápasy 29. kola najvyššej domácej súťaže uskutočnia v náhradnom termíne, Nitra - Košice (14. mája) a Zlaté Moravce - Žilina (15. mája), keďže Nitra a Zlaté Moravce sú dejiskami finálového turnaja spoločne s Dubnicou a Žilinou.

Slovan prehral, na titul si počká

Gól v slovanistickej bráne v zápase 29. kola futbalovej Corgoň ligy AS Trenčín - Slovan Bratislava, 5. mája 2013 v Trenčíne.
Trenčín 5. mája (TASR) - "Belasí" vstúpili do stretnutia s chuťou streliť úvodný gól, súperovi však nechali pootvorené dvere v defenzíve. V 8. minúte vysunul Štefánik prihrávkou do uličky Williama, ktorý ponúknutú možnosť využil. Loptu si pohodil pred seba a ľavačkou z hranice päťky prestrelil Putnockého.

O minútu neskôr neustál Kubík bežecký súboj s Bagayokom a spadol v pokutovom území. Hoci sa penalta nepískala, Slovanisti prestali hrať a loptu dorazil pohotovo do brány Holúbek. Slovan nezostal vývojom stretnutia zaskočený a naďalej sa snažil hrať útočný futbal. Ten sa však s pribúdajúcim časom menil na drámu plnú súbojov na hranici faulu.

Trenčanom sa nepodarilo navýšiť dvojgólový náskok po šanciach Štefánika či Kubíka, na druhej strane sa nepresadil po chybe domácej obrany Peltier. Po polhodine hry sa mohol zaskvieť gólom z dvoch ďalekých streleckých pokusov Štefánik, ale v oboch prípadoch mu chýbali centimetre ku gólu. Trenčania odohrali výborný prvý polčas, po ktorom zaslúžene vyhrávali 2:0.

Fanúšikovia AS Trenčín oslavujú víťazstvo v zápase 29. kola futbalovej Corgoň ligy AS Trenčín - Slovan Bratislava, 5. mája 2013 v Trenčíne.
Domáci vstúpili rovnako perfektne aj do druhého dejstva hry. V 48. minúte zvyšoval Brazílčan William už na rozdiel troch gólov po centri Kubíka z ľavej strany. O sedem minút neskôr zabudla obrana belasých na rýchlonohého Kubíka, ktorý po spracovaní vysokej prihrávky efektne prekonal Putnockého na milimeter presnou strelou do ľavého horného rohu brány. Trenčania následne jasne prevyšovali svojho súpera vo všetkých herných činnostiach, z čoho vznikali ďalšie šance. Tú najväčšiu spálil v 57. minúte aktívny Mazan, keď strelou z vnútra šestnástky vyprášil Putnockého rukavice.

Hostia sa len sporadicky dostávali do zakončenia. Napriek tomu sa Slovanu predsa len podarilo streliť čestný gól v 77. minúte, keď sa z rohu presadil hlavičkou Gorosito. V závere sa hostia ešte snažili o estetickú úpravu výsledku, Milinkovič však v 82. minúte stroskotal na výbornom Volešákovi. Slovan si tak po prehre 1:4 ešte bude musieť počkať na zisk majstrovského titulu.

Adrián Guľa, tréner AS Trenčín: „Vyšiel nám vstup do stretnutia. Chalani boli efektívni a s dravosťou sa tlačili do zakončenia. Zápas mal vysokú úroveň zásluhou oboch tímov. Je to pre nás výborná vizitka poraziť silný Slovan takýmto spôsobom. Hráči si to do polnoci musia užiť, ale od rána už opäť musia byť nohami na zemi. Bol to výborný večer s krásnym futbalovým divadlom."

Samuel Slovák, tréner ŠK Slovan Bratislava: „Tento zápas sme nezvládli. Prehrať sa dá, ale takto som si to nepredstavoval. Nevstúpili sme dobre do stretnutia. Inkasovali sme dva góly, čím sa Trenčín dostal na silnú vlnu a robil z nás štatistov. Domáci zaslúžene vyhrali, pretože boli lepší vo všetkých atribútoch hry."