Pražské derby pre Slaviu, Stoch si pripísal asistenciu

Na snímke Miroslav Stoch Foto: TASR - Pavel Neubauer

V prvom nedeľňajšom zápase zvíťazil Jablonec nad Jihlavou, ktorá hrala od 12. minúty bez vylúčeného stopéra Petra Tlustého.

Praha 17. septembra (TASR) - Futbalisti Slavie Praha triumfovali v tradičnom derby pražských "S", keď nad Spartou zvíťazili 2:0. Na úvodnom góle zápasu sa podieľal aj slovenský reprezentant Miroslav Stoch.

Prvý gól 288. derby strelil Milan Škoda, keď sa po priamom kope Stocha presadil hlavou. Víťazstvo "zošívaných" poistil v nadstavenom čase Josef Hušbauer. Hostia hrali od 89. minúty bez vylúčeného Costu.

V prvom nedeľňajšom zápase zvíťazil Jablonec nad Jihlavou, ktorá hrala od 12. minúty bez vylúčeného stopéra Petra Tlustého, hladko 5:0.

sumár:

Jablonec - Jihlava 5:0
13. a 33. Tecl, 55. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik, ČK: Tlustý (Jih.)
/za hostí odohrali celý zápas Kerestes a Rakovan, Urblík sedel iba na lavičke náhradníkov/

Slavia Praha - Sparta Praha 2:0 (0:0)
71. Škoda, 90.+2 Hušbauer, ČK: Costa (Sparta)