Dvojgólový Ceballos zariadil triumf Realu na pôde Alavesu

Dani Ceballos z Realu Madrid oslavuje svoj gól v zápase 6. kola španielskej La Ligy Alaves - Real Madrid vo Vitorii 23. septembra 2017. Foto: TASR/AP

Atletico stále nepozná v tejto sezóne premožiteľa, keď nad FC Sevilla zvíťazilo 2:0.

Madrid 23. septembra (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v sobotňajšom súboji 6. kola španielskej La Ligy nad FC Sevilla 2:0. Skóre otvoril v 46. minúte Yannick Carrasco, druhý presný zásah domácich pridal v 69. minúte francúzsky kanonier Antoine Griezmann.

Atletico stále nepozná v tejto sezóne premožiteľa. V tabuľke mu patrí s 14 bodmi druhá priečka, na vedúcu Barcelonu stráca bod, tá má však k dobru večerný zápas na pôde Girony (20.45). Sevilla je po prvej tohtosezónnej ligovej prehre tretia (13 b.).

Naplno bodoval aj druhý madridský veľkoklub Real, úradujúci majster zvíťazil na pôde trápiaceho sa Deportiva Alaves tesne 2:1. O oba góly "bieleho baletu" sa postaral stredopoliar Dani Ceballos. Real dosiahol iba tretie víťazstvo v šiestich tohtosezónnych ligových dueloch a figuruje s 11 bodmi priebežne na 4. mieste. Alaves zostáva aj po šiestom kole v tabuľke bez bodu.