Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1

Na snímke gólová radosť hráčov Košíc na lavičke po druhom góle, uprostred Brett David Pollock v 46. kole hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MV Transport Prešov 22. decembra 2022 v Košiciach. Foto: TASR - František Iván

Na štvrtý pokus tak prvýkrát v sezóne zdolali Michalovce.

Michalovce 26. decembra (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1. Domáci viedli od 16. minúty gólom Jakuba Suju, ale tesný náskok nezúročili. Košičania Jens Olsson a Michal Chovan otočili skóre gólmi v 43. a 44. minúte, ktoré delilo 35 sekúnd.

Na štvrtý pokus tak prvýkrát v sezóne zdolali Michalovce. Zverenci Romana Stantiena prehrali prvýkrát po troch víťazstvách a so 49 bodmi sú priebežne na 5. mieste extraligovej tabuľky. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku, na ktorej majú 52 bodov.

TEL - 47. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 17. Suja - 43. Olsson (Havrila, Lamper), 44. Chovan. Rozhodovali: Smrek, Žák - Jurčiak, Hercog, vylúčení: 0:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.

Michalovce: Škorvánek – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Štajnoch, Macejko – Paločko, Suja, Zabusovs, Lapšanský, Valentini, Žitný, Bezúch, Buc, Stripai, Chalupa, Galamboš, Vašaš

HC Košice: Janus – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Havrila, Bartoš – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen, Rogoň, Chovan, Bartánus, Parshin, Slovák, Lamper, Jokeľ, Linet, Tybor