Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina

HKM Zvolen zdolal na nulu MHk 32 Liptovský Mikuláš v 45. kole

Na snímke zľava Jakub Kolenič (Zvolen) a brankár Liptovského Mikuláša Michal Valent počas 45. kola hokejovej Tipos extraligy HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 20. decembra 2022 vo Zvolene. Foto: TASR - Ján Krošlák

Vyhrali už siedmy duel v rade. Liptáci naopak prehrali štvrtýkrát za sebou a nedokázali sa odlepiť z predposlednej priečky.

Zvolen 20. decembra (TASR) - Hokejisti Zvolena zdolali v 45. kole Tipos extraligy doma Liptovský Mikuláš 3:0 a poistili si post lídra tabuľky. Vyhrali už siedmy duel v rade. Liptáci naopak prehrali štvrtýkrát za sebou a nedokázali sa odlepiť z predposlednej priečky.

Domáci hráči išli do vedenia v šiestej minúte v presilovke Huntebrinkerom a po nevyužitých únikoch Stupku a na druhej strane Saariho zvýšil v druhej tretine na 2:0 uzdravený útočník Sideroff. Hostia sa snažili zdramatizovať duel, hrali vyrovnanú partiu, ale v 57. minúte ich definitívne umlčal Viedenský, ktorý ťažil z chyby Diakova.

TEL - 45. kolo:

HKM Zvolen – MHk 32 L. Mikuláš 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 6. Huntebrinker (Langkow, Jedlička), 28. Sideroff (Stupka, Huntebrinker), 57. Viedenský. Rozhodovali: Baluška, Crman – Frimmel, Gegáň, vylúčení na 2 min: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1196 divákov

Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík - Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Stupka - Marcinek, Viedenský, Csányi - Kolenič, V. Fekiač, Jakúbek
L. Mikuláš: M. Valent – Ventelä, Mezovský, Sorokin, Diakov, Novajovský, Marek Hudec, Pavúk – Štrauch, Kuru, Karsums – Handlovský, Saari, Kriška – Uhrík, Vankúš, Michalík – Kalousek, Šmída, Galbavý – Haluška