Štvrtok 9. máj 2024Meniny má Roland

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HC '05 Banská Bystrica 2:0

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Popradčania viedli od 16. minúty, keď Andrej Kukuča po individuálnej akcii v presilovej hre strelil svoj ôsmy gól v sezóne.

Poprad 31. októbra (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorkovom 15. kole Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 2:0. Brankár "kamzíkov" Štefan Valluš dosiahol prvé čisté konto v najvyššej slovenskej súťaži. Domáci zostali v tabuľke na 10. mieste, Banskej Bystrici patrí 4. priečka.

Popradčania viedli od 16. minúty, keď Andrej Kukuča po individuálnej akcii v presilovej hre strelil svoj ôsmy gól v sezóne. Na ďalší presný zásah čakali diváci až do záveru stretnutia. Tyler Coulter 73 sekúnd pre koncom tretej tretiny upravil do prázdnej brány na konečných 2:0.

Tipos extraliga – 15. kolo:

HK Poprad – HC '05 Banská Bystrica 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 16. Kukuča (McFadden), 59. Coulter (Dmowski, Kukuča). Rozhodovali: Jobbágy, Korba – Synek, Ordzovenský, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Hora (Banská Bystrica) 20 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1759 divákov.

Poprad: Valluš – Brincko, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Kukuča, Coulter, Dmowski – Šotek, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Przygodzki

Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačik, Wilde, Ďatelinka, Luža, Holenda, Žabka – Vela, Adam, Wilkins – Štrauch, Bíreš, Matoušek – Faith, Petriska, Žitný – Macek, Stránsky, Sojka