Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

TIPSPORT LIGA: Slovenská dvadsiatka zdolala prekvapujúco Žilinu 5:4

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov Foto: TASR/AP

Mladíci viedli v polovici zápasu už 4:0 a hráči ŽIliny boli zrelí na uterák.

Piešťany 19. septembra (TASR) - Slovenskí mladíci v predchádzajúcom zápase vyhrali v Nových Zámkoch 5:3 a v utorok začali proti Žiline výborne. V 12. minúte po návrate z trestnej lavice otvoril skóre Vašaš a na prekvapujúcich 2:0 po úvodnej tretine dal v presilovke v 18. minúte Vybiral. Mladíci mali perfektný a efektívny štart aj do druhej tretiny, v 24. minúte po góloch Smolku a Vybirala viedli už 4:0 a "vlci" boli zrelí na uterák. Potom sa však hostia spamätali a ešte pred druhou sirénou znížili na 2:4 vďaka Švihálekovi a Klimentovi. Výberu kouča Ernesta Bokroša akoby dochádzali sily a Žilina vďaka Juríkovi a Ondrušovi v rozpätí 47. a 48. minúty skóre vyrovnala. Keď o pár minút vo veľkej šanci zaváhal domáci Smolka, Žilina mohla otočiť, ale Stupka samostatný nájazd nedal. No napokon sa zrodila výhra Orange 20, pretože Čacho v 57. minúte trafil presne.

HK Orange 20 - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)
13. Vašaš (Smolka), 18. Vybiral (Vašaš, Čacho), 22. Smolka (Mesaroš), 24. Vybiral (Václav, Čacho), 57. Čacho (Jaško, Šmída) - 32. Švihálek (Harant), 33. Klimenta (Roman, Stupka), 47. Jurík (Meliško), 48. Ondruš (Klimenta). Rozhodovali: Müllner, Stano - Gegáň, Kacej, vylúčení: 4:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 173 divákov

Zostavy:

SR20: Durný – Hílek, Dlapka, Švarc, Forrai, Matejovič, Kuna, Hedera, Krempaský – Jaško, Kundrík, Marcinek – Vybiral, Čacho, Václav – Smolka, Šmída, Mesaroš – Musliu, Bjalončík, Vašaš

Žilina: Mikoláš (24. Tomek) – Mikuš, Hatala, Poulin, Roman, Meliško, Harant, Mendrej, Dolinajec – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, Jurík – Pitt, Martindale, Stupka – Váňa, Ondruš, Rogoň