Štvrtok 9. máj 2024Meniny má Roland

Hokejisti HC Košice vyhrali nad HK Poprad 4:2

Na snímke radosť hráčov Popradu, archívne foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Košičania začali doma aktívne, no súper odolal úvodnému tlaku a na konci 10. minúty využil presilovku.

Košice 29. októbra (TASR) - Hokejisti HC Košice vyhrali v dueli 14. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:2. V tabuľke tak poskočili na tretiu priečku, na lídra zo Spišskej Novej Vsi strácajú sedem bodov. Poprad je priebežne deviaty.

Košičania začali doma aktívne, no súper odolal úvodnému tlaku a na konci 10. minúty využil presilovku - skóre otvoril delovkou obranca Oliver Turan. Domáci prekonali brankára Ádáma Vaya až v druhej polovici duelu, keď na 2:1 otočili Matúš Havrila a Filip Krivošík. Poprad síce dokázal vyrovnať zásluhou Ryana Dmowského, no v záverečných dvoch minútach rozhodol dvoma gólmi o triumfe domácich americký obranca Cooper Zech.

Tipos extraliga - 14. kolo:

HC Košice – HK Poprad 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 34. Havrila (Rogoň, Bačo), 40. Krivošík (Pollock, Jääskeläinen), 59. Zech (Fejes, Jääskeläinen), 60. Zech (Krivošík, Chovan) – 10. Turan (Urbánek, Dmowski), 53. Dmowski (Betker, Kukuča). Rozhodovali: Konc, Hronský – Ordzovenský, Pribula, vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Kundrik (Poprad) 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3114 divákov.

Košice: Riečický – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Bartoš, Dravecký – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Šimun, Lamper – Rogoň, Havrila, Bačo

Poprad: Vay – Brejčák, Brincko, Betker, McFadden, Kotvan, Turan, Česánek – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko