Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Japonských mladíkov nespasila ani výhra nad Francúzmi a vypadli

Japonskí hokejisti mohli pomýšľať na záchranu v I. A divízii len pri zisku troch bodov v zápase s Francúzmi a prehre Slovinska s Talianskom.

Piešťany 17. apríla (TASR) - Záverečným hracím dňom sa v utorok skončili v Piešťanoch majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov I. divízie A skupiny.

Japonskí hokejisti mohli pomýšľať na záchranu v I. A divízii len pri zisku troch bodov v zápase s Francúzmi a prehre Slovinska s Talianskom. Japonci svoju úlohu zvládli, keď zaskočili mladých Francúzov, počas celého stretnutia boli lepším tímom a zdolali ich 4:2, informoval web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Slovinci sa s Talianmi trápili, po dvoch tretinách prehrávali 0:3, no v tretej tretine vyrovnali a zápas doviedli do predĺženia, resp. samostatných nájazdov. V nich napokon uspeli a vyhli sa vypadnutiu, keď rozhodujúci nájazd premenil Anže Bernik. Vypadli Japonci.