Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Juventus zvíťazil v turínskom derby nad FC

Ilustračné foto. Foto: TASR

Futbalisti Interu Miláno zaznamenali prvú remízu v prebiehajúcej sezóne talianskej Serie A.

Rím 7. októbra (TASR) - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v sobotnom súboji 8. kola talianskej Serie A na ihrisku FC Janov 1:0 a poskočili na čelo tabuľky. O siedmom triumfe "rossoneri" v prebiehajúcej sezóne rozhodol gól Christiana Pulisica zo 87. minúty.

V dramatickom závere zápasu dostal červenú kartu brankár AC Mike Maignan, ktorý mimo pokutového územia fauloval súpera. Keďže hostia si už vyčerpali striedania, na posledné sekundy išiel do brány útočník Olivier Giroud. V nich ešte videl ČK po druhej žltej aj domáci brankár Josep Martinez.

Hráči AC vystriedali na čele súťaže mestského rivala Inter. Ten totiž iba remizoval doma s Bolognou 2:2, hoci už v 13. minúte viedol 2:0. Inter zaznamenal prvú remízu v sezóne, za vedúcim AC zaostáva o dva body.

Turínske derby prekvapenie neprinieslo, Juventus si podľa očakávaní poradil s FC a zvíťazil 2:0. So 17 bodmi je v tabuľke na tretej priečke.