KHL: Červená hviezda Kchun-lun vyhrala nad Slovanom Bratislava 2:0

Na snímke lavička Slovana a v pozadí tréner tímu Miloš Říha, archívne foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Zverenci trénera Miloša Říhu zaznamenali už piatu prehru v rade. Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte vyrovnanej prvej tretiny zásluhou A. Kosticyna.

Šanghaj 13. septembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli v stredu v druhom z troch zápasov na klziskách súperov v KHL, keď podľahli v Šanghaji Červenej hviezde Kchun-lun 0:2. Zverenci trénera Miloša Říhu tak zaznamenali už piatu prehru v rade.

Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte vyrovnanej prvej tretiny zásluhou A. Kosticyna. Od druhého dejstva už mali navrch a v 28. minúte využil Brulé presilovku 5 na 3. V treťom dejstve "belasí" pridali, ale gólu sa nedočkali.

V drese domácich sa predstavili aj dvaja bývalí hráči Slovana z uplynulej sezóny - slovenský obranca Marek Ďaloga a kanadský center Kyle Chipchura.

Slovan zakončí trip v piatok o 11.30 h na ľade Amuru Chabarovsk. V stredu 20. septembra o 19.00 h privíta na domácom klzisku AK Bars Kazaň.

Miloš Říha, tréner Slovana Bratislava:
"Až posledných dvadsať minút bolo z našej strany na úrovni, no bohužiaľ to už bolo neskoro."

Červená hviezda Kchun-lun - Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 19. A. Kosticyn, 28. Brulé (Wolski). Rozhodovali: Kuljov, Fatejev - Bersenjov, Judin, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2200 divákov.

Kchun-lun: Hellberg – Kulda, Kinrade, Järvinen, Blacker, Bellemore, Ďaloga, Vorobej – Ponikarovskij, Brulé, Wolski – Yip, Kane, DeFazio – A. Kosticyn, Chipchura, Thuresson – Jaw, Lockhart, Jüe

Slovan: Mazanec - Meszároš, Taimi, Ebert, Barker, Voráček, Švarný, Kozák, Hedera - Kašpar, Viedenský, Skalický - Řepík, Genoway, Smoleňák - Hrnka, Mikuš, Buchtele - Šerbatov, Sádecký, Šťastný

Úvodná tretina nepriniesla príliš atraktívny hokej. Dominovali obrany a hra sa často kúskovala. V úvode sa snažili vytvoriť si tlak hostia, no väčšie šance neprišli. Domáci celok postupne vyrovnal hru, ale ani on sa pred Mazancom nevedel presadiť. V 10. minúte unikol po ľavej strane Ďaloga, no puk mu trochu podskočil a tak brankár hostí nemal ťažkú prácu. Veľkú šancu v 12. minúte vypracoval A. Kosticyn, keď prenikol po pravej strane do pásma, prihral k ľavej žŕdke Thuressonovi a Mazanec mal čo robiť, aby puk udržal pred čiarou. Na druhej strane zamestnali Hellberga nebezpečné strely Řepíka a Taimiho. Boli to ale domáci, ktorí sa v 19. minúte ujali vedenia. Slovan nedokázal vyhodiť puk z pásma, ten sa odrazil k A. Kosticynovi, ktorý delovkou prepálil Mazanca - 1:0.

Slovan nemal dobrý vstup do druhého dejstva. Už po pár sekundách išiel na trestnú Skalický a jeho spoluhráči sa museli brániť. Podarilo sa, no v 27. minúte si domáci zahrali 101-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a po peknej akcii zvýšili náskok. Wolski pri pravej žŕdke niekoľkokrát vyzval krížnou prihrávkou Brulého a ten do tretice už uspel - 2:0. Skúsený kanadský krídelník Wolski mohol v 31. minúte pridať aj tretí kúsok, no potom, čo si obkrúžil bránku, nedokázal zasunúť puk za Mazanca. V 36. minúte sa to podarilo DeFaziovi, ale rozhodcovia po konzultácii s pomocníkom pri videu gól neuznali. Narodeninový oslávenec ho totiž dosiahol korčuľou.

Slovan v tretej tretine pridal na obrátkach a vypracoval si niekoľko dobrých šancí. V 47. minúte bol blízko kontaktnému gólu Meszároš, ale jeho strela opečiatkovala len žŕdku. Dve tutovky mal potom Kašpar. V 54. minúte nepremenil nájazd na Hellberga z ľavej strany a počas presilovky netrafil zblízka odkrytú bránku. Slovanu nepomohla ani vyše minútová hra bez brankára. Domáci si v závere už náskok postrážili a pripísali si na konto šieste víťazstvo z desiatich duelov.

Jokerit Helsinki vyhral na ľade Admiralu Vladivostok 1:0

Hokejisti Jokeritu Helsinki vyhrali v stredajšom stretnutí základnej časti KHL na ľade Admiralu Vladivostok 1:0 po predĺžení. Víťazný gól fínskeho klubu strelil v 62. minúte Mika Niemi.

Skvelý vstup do sezóny potvrdili hokejisti SKA Petrohrad, ktorí zdolali Avtomobilist Jekaterinburg 6:2 a natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na 10 duelov. Bilanciou 2+2 sa blysol hviezdny útočník Iľja Kovaľčuk, ktorý je s bilanciou 11+4 druhým najproduktívnejším hráčom súťaže za Nigelom Dawesom z Barysu Astana (12+4). V drese hostí sa predstavil slovenský obranca Michal Čajkovský, ale nebodoval.

KHL - streda:

Amur Chabarovsk - CSKA Moskva 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Vl. Ušenin, 56. Vj. Ušenin – 5. Burdasov, 27. Ničuškin, rozh. nájazd Kuzmenko

Admiral Vladivostok - Jokerit Helsinki 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 62. Niemi

Sibir Novosibirsk - Víťaz Podoľsk 4:5 (0:2, 3:2, 1:1)

Góly: 23. Polášek, 36. Koňkov, 40. Zackrisson, 50. Osnovin - 1. Makejev, 8. Mankinen, 30. Mozík, 38. Afinogenov, 57. Afinogenov

Lokomotiv Jaroslavľ - Metallurg Magnitogorsk 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Osipov, 32. Kadejkin, 65. Mosaljov - 11. Filippi, 31. Kazionov

HC Dinamo Minsk - Lada Togliatti 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 22. Lisovec, 27. Howden

Dinamo Moskva - Traktor Čeljabinsk 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 49. Alexejev - 13. Szczechura, 14. Gynge, 23. Polygalov, 60. Rybakov

SKA Petrohrad – Avtomobilist Jekaterinburg 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

Góly: 4. a 31. Kovaľčuk, 5. Barabanov, 10. Barabanov, 14. a 30. Gusev - 14. Paré, 51. Ščemerov