Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Omsk zvíťazil vo finále KHL na ľade Dinama tesne 1:0,v sérii vedie 2:1

Na snímke Slovák Dominik Graňák vo farbách Dinama Moskva Foto: TASR/Adriana Antošková

O triumfe sibírskeho tímu rozhodol už v 13. minúte Alexandr Perežogin po asistenciách Čechov Martina Škoulu a Romana Červenku.

Moskva 17. apríla (TASR) - Hráči Avangardu Omsk zvíťazili v treťom finále Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v Moskve nad domácim Dinamom najtesnejším rozdielom 1:0 a v sérii sa ujali vedenia 2:1.

V drese domácich sa v prvej obrannej dvojici predstavil opäť aj Slovák Dominik Graňák, ktorý strávil na ľade 25 minút a 12 sekúnd - najviac zo všetkých korčuliarov v stretnutí. O triumfe sibírskeho tímu rozhodol už v 13. minúte Alexandr Perežogin po asistenciách Čechov Martina Škoulu a Romana Červenku.

Tretí zápas finálovej série o Gagarinov pohár je na programe vo štvrtok opäť v ruskej metropole.

3. finále KHL:

Dinamo Moskva - Avangard Omsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 13. Perežogin (Škoula, Červenka). Rozhodovali: Gusev, Kulakov - Sivov, Šeľanin, vylúčení 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, 8500 divákov.