Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

KHL: Sibir Novosibirsk porazil Slovan Bratislava 3:1

Na archívnej snímke sprava Marek Viedenský, Jan Buchtele a Lukáš Kašpar Foto: TASR/Marko Erd

Jediný gól Slovana strelil v 43. minúte v presilovke útočník Marek Viedenský.

Novosibirsk 7. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili štvorzápasový výjazd v KHL utorkovou prehrou 1:3 na ľade Sibiru Novosibirsk. V tabuľke Západnej konferencie zostávajú naďalej na 12. pozícii, na ôsme Dinama Moskva strácajú 14 bodov.

Jediný gól Slovana strelil v 43. minúte v presilovke útočník Marek Viedenský. Zverenci trénera Eduarda Zankovca nastúpia najbližšie v pondelok 13. novembra proti Salavatu Julajev Ufa (19.30 h), týmto stretnutím odštartujú päťzápasovú domácu sériu.

Sibir Novosibirsk - Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 7. Levickij (Jermakov, Enlund), 30. Zackrisson (Osnovin, Bergström), 47. Jermakov (Bergström) - 43. Viedenský (Boychuk, Mikúš). Rozhodovali: Vasiliev, Sojin – Kučava, Šeľanin (všetci Rus.), vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Alexejev 5+DKZ za útok na hlavu a krk - Voráček 10 min. za narazenie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6220 divákov.

Sibir Novosibirsk: Salák - Jermakov, Vereščagin, Demidov, Vorobjov, Alexejev, Lukin, Naumov - Bergström, Zackrisson, Sigarjov - Enlund, Bodrov, Levickij - Sannikov, Šarov, Koňkov - Pervušin, Osnovin, Arťomov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Voráček, Švarný, Ebert, Sersen, Bačik, Meszároš, Barker - Skalický, Šťastný, Sherbatov - Genoway, Boychuk, Kašpar - Mikúš, Viedenský, Buchtele - Sloboda, Sádecký, Hrnka

Slovan nastúpil bez kanadského obrancu Simona Desprésa, ktorý dostal zápasovú stopku za seknutie súpera v predchádzajúcom dueli s Avangardom Omsk.

Sibir začal aktívne, v 2. minúte sa Demidov dostal k nebezpečnej strele švihom, ale puk minul bránku Slovana. Obrovské šťastie mali hostia vo 4. minúte, keď sa po skrumáži v ich bránkovisku nepresadil Levickij a po ňom ani Bodrov. V 7. minúte však už domáci po narastajúcom tlaku otvorili skóre, keď Štěpánkom vyrazený puk po strele Jermakova poslal do siete Levickij - 1:0. Inkasovaný gól hostí trochu prebral, čo sa týka ofenzívnej aktivity, ale zmohli sa len na nahodené puky na Saláka a epizódne pobyty v súperovom pásme. Skórovať nedokázali "belasí" ani v dlhej presilovke o dvoch hráčov, počas ktorej Salák vyriešil pokusy Kašpara i Boychuka. V 14. minúte zachránila Štěpánka žŕdka, ktorú opečiatkoval Enlund. Možnosť zahrať si presilovku piatich proti trom dostal aj domáci tím, keď Voráček dostal za vrazenie okrem dvojminútového aj desaťminútový osobný trest. Skóre nezmenilo ani strela Sigarjova, ktorú Štěpánek v pokľaku zlikvidoval.

V druhej tretine pokračoval nápor Sibiru. Slovan držal nad vodou iba výkon brankára Štěpánka, ktorý predviedol niekoľko výborných zákrokov. V polovici duelu však ani on nestačil na presilovkovú kombináciu domácich, Osnovin z otočky elegantne prihral Zackrissonovi, ktorý nemal problém zvýšiť do odkrytej siete na 2:0. Hostia potom dostali možnosť odpovedať pri vylúčení Vorobiova, no presilovku zahrali katastrofálne a sami mohli trikrát inkasovať. Štěpánek si však poradil s nájazdom Bodrova, Sannikov mieril po ďalšom úniku mimo a Enlund po obhodení Meszároša trafil brankára Slovana. Na opačnej strane nepremenil veľkú šancu Sherbatov. V 38. min. sa prezentoval škaredým zákrokom práve na hlavu Sherbatova domáci Alexejev, ktorý za to dostal trest 5+DKZ. Sherbatov zostal ležať na ľade, ale dokázal opustiť hraciu plochu po svojich a neskôr sa vrátil do hry.

Zverenci Eduarda Zankovca päťminútovú presilovku využili na začiatku tretieho dejstva, vydarenú kombináciu Boychuka s Mikúšom zakončil zblízka Viedenský - 2:1. Následne mal v oslabení šancu vyrovnať Genoway, no Saláka neprekonal. To ho mohlo mrzieť, na druhej strane totiž Bergström nabil Jermakovovi a jeho tečovaná delovka skončila za chrbtom Štěpánka. Slovan sa snažil ešte zdramatizovať zápas, na Saláka to skúšali Kašpar či Mikúš, ale brankár Sibiru odolal. Hosťom nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

Hlas po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Obe mužstvá bojovali a hrali s vypätím všetkých síl až do konca. Jedným z dôvodov našej prehry bola slabá efektivita v presilových hrách. Mrzí najmä tá v prvej tretine, kedy sme mali šancu skórovať v početnej výhode o dvoch hráčov, no napriek snahe hráčov nám nevyšla. V takýchto náročných zápasoch je potrebné, aby sme ponúknuté šance využili a boli v nich efektívnejší."