KHL: Slovan prehral s Dinamom Riga, belasí s desiatou prehrou v sérii

Na snímke zľava Žiga Jeglič (Slovan) a Chad Rau (Slovan). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Zverencov trénera Vladimíra Országha najbližšie čakajú dva zápasy na klziskách súperov.

Bratislava 12. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava opäť nedokázali zvíťaziť a po stredajšej tesnej prehre s Dinamom Riga 3:4 natiahli neúspešnú sériu už na desať zápasov. Je to najdlhšia negatívna šnúra mužstva od vstupu do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V tabuľke Západnej konferencie figurujú "belasí" na 11. mieste so ziskom 23 bodov, na ôsmy Podoľsk strácajú už 14 bodov. Naopak, Riga ukončila sedemzápasovú sériu prehier.

Zverencov trénera Vladimíra Országha najbližšie čakajú dva zápasy na klziskách súperov. O týždeň v utorok 18. decembra ich privíta SKA Petrohrad (17.30 h), o dva dni neskôr nastúpia na ľade Dinama Minsk (17.30 h).

Slovan Bratislava - Dinamo Riga 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 1. Taffe (Řepík), 34. Červený (Taffe), 37. Taffe (Červený) - 1. Darzinš (Balinskis, Redlihs), 17. Redlihs (Darzinš, Maione), 24. Videll (Maione, Darzinš), 47. Darzinš (Redlihs, Balinskis). Rozhodcovia: Gamalej, Sidorenko - Sadovnikov, Sivov, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 5855 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Gelinas, Sersen, Švarný, Klok, Jánošík, Meszároš, Bačik - Řepík, Taffe, Červený - Bailey, Sukeľ, Lunter - Lamper, Hrnka, Buc - Jeglič, Chipchura, Rau - Baranov

Dinamo Riga: Biljalov – Ališauskas, Maione, Sotnieks, Balinskis, Zile, Aljajev, Zanetti – Clark, Myttynen, McMillan – Redlihs, Darzinš, Videll – Meija, Džerinš, Dzierkals – Pavlovs, Gillies, Marenis

Zápas mal nesmierne rýchly štart a už v 36. sekunde svietilo na ukazovateli skóre 1:1. Domáci sa dostali do vedenia hneď z prvej akcie po ôsmich sekundách, keď Řepík prihral pred bránku voľnému Taffemu a ten prestrelil Biljalova. Na 1:1 však už o chvíľu vyrovnal po peknej kombinácii Darzinš. Lotyšský útočník mohol pridať druhý gól v 4. minúte, no tentoraz ho Štěpánek vychytal betónom. Na druhej strane sa v dvoch možnostiach nepresadil Řepík. Aj ďalšie minúty boli bohaté na šance, Riga mohla ísť do vedenia v 11. minúte vo vlastnom oslabení, keď unikol McMillan i v 14. minúte, keď Meijov teč len tesne minul žŕdku. Hosťom sa to však podarilo v 17. minúte pri presilovke, keď dostal Redlihs pred bránkou dostatok času na dorážky a tretia skončila za Štěpánkom - 1:2.

V 24. minúte viedlo Dinamo už o dva góly, pri ďalšom vylúčení Slovana sa z ľavého kruhu presnou strelou švihom presadil Videll. Domáci však nezložili zbrane a v druhej desaťminútovke tretiny dokázali vyrovnať. Puk dostali do siete ešte predtým, v 29. minúte, no keďže išiel od korčule Řepíka, rozhodcovia po zhliadnutí videa gól neuznali. V 34. minúte však už nemali inú možnosť, Slovan vyhral buly v útočnom pásme, Červený ihneď vypálil a Biljalov nestihol zareagovať. O tri minúty neskôr sa opäť presadila prvá lajna "belasých". Druhý gól pridal Taffe, ktorý šikovne spoza bránky napálil puk do betónu Biljalova a odtiaľ sa odrazil do siete - 3:3. Rozhodcovia si ešte overili gól na videu.

Tretia časť sa začala opatrnejšie, no Riga sa postupne dostala do tlaku a v 47. minúte zlomila nerozhodný stav. Redlihs nabil na delovku Darzinšovi a ten upravil na 4:3 pre hostí. Hra sa v ďalších minútach kúskovala, prišli aj šarvátky, čo viac vyhovovalo hráčom Dinama. Slovan si nedokázal vypracovať vyložené šance a stále útočil "do plných". V 53. minúte dostal šancu v presilovke po tom, čo Gillies tvrdo poslal na ľad Lampera, no ani počas týchto dvoch minút nedokázal prekonať Biljalova. Pri ďalšej početnej výhode vsadil už tréner Országh všetko na jednu kartu a odvolal brankára. Slovan si pre hre 6 na 4 vyše dve minúty pred koncom vypracoval niekoľko dobrých možností, ale prehru už neodvrátil.

hlasy po zápase:

Jeff Taffe, útočník Slovana, v zápase 2+1: "Škoda, že sme prehrali, veľmi ma to mrzí. Súper bol dnes lepší v presilovkách, my naopak musíme zlepšiť našu hru v početnej výhode, pretože v nej sa lámu zápasy."

Michal Řepík, útočník Slovana: "Dali sme rýchly gól, no potom sme si nechali dať dva v oslabení. Opäť sme nepremenili žiadnu presilovku. Škoda toho štvrtého gólu, keď nám to tam prepadlo. Je ťažké takto prehrávať. Boli pasáže, keď sme hrali dobre, ale my nemôžeme toľko faulovať. Tu doma musíme hrať celých 60 minút a nemôžeme nechať súpera, aby diktoval tempo. Musíme ho diktovať my, no to sa nám celý zápas nedarilo."