Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Lille po polčase remizovalo s Chelsea 1:1, v Turíne nepadol gól

Na snímke Burak Yilmaz z Lille strieľa gól z penalty v odvetnom zápase osemfinále futbalovej Ligy majstrov OSC Lille - Chelsea Londýn v Lille v stredu 16. marca 2022. Foto: TASR / AP

K postupu bol bližšie obhajca trofeje, anglický tím v prvom zápase zvíťazil doma 2:0.

Bratislava 16. marca (TASR) - Futbalisti OSC Lille remizovali po prvom polčase odvetného duelu osemfinále Ligy majstrov 2021/2022 s Chelsea Londýn 1:1. V 38. minúte otvoril skóre z jedenástky útočník francúzskeho šampióna Burak Yilmaz, v nadstavenom čase vyrovnal Christian Pulišič. K postupu tak bol bližšie obhajca trofeje, anglický tím v prvom zápase zvíťazil doma 2:0.

V druhej osemfinálovej odvete medzi Juventusom Turín a Villarrealom nepadol v úvodnej 45-minútovke gól. Prvý duel v Španielsku sa skončil 1:1.

Odvety osemfinále Ligy majstrov 2021/2022 - polčasy:

OSC Lille - Chelsea Londýn 1:1
Góly: 38. Yilmaz (z 11 m) - 45.+3 Pulišič, ŽK: Gudmundsson - Chalobah. Rozhodca: Massa (Tal.)

/prvý zápas 0:2/

Lille: Jardim - Fonte, Botman, Djalo - Celik, Bamba, Xeka, Andre, Gudmundsson - Yilmaz, David

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Christensen (33. Chalobah), Silva, Rüdiger, Alonso - Kante, Jorginho, Kovačič - Havertz, Pulišič

Juventus Turín - CF Villarreal 0:0
Rozhodca: Marciniak (Poľ.)

/prvý zápas 1:1/

Juventus: Szczesny - Danilo, De Ligt, Rugani, De Sciglio - Cuadrado, Locatelli, Arthur, Rabiot - Vlahovič, Morata