Manchester City ukončil sezónu, Guardiola: Všetko bolo perfektné

Pep Guardiola, archívna snímka. Foto: TASR/AP

V nedeľu v poslednom 38. kole v dramatickom závere Manchester City zdolal domáci FC Southampton 1:0 gólom Gabriela Jesusa v 90.+4 minúte a rekordný bodový zisk zaokrúhlil na stovku.

Londýn 14. mája (TASR) - Anglický futbalový majster Manchester City korunoval úspešnú sezónu 2017/2018 v Premier League ďalšími rekordmi. V nedeľu v poslednom 38. kole v dramatickom závere zdolal domáci FC Southampton 1:0 gólom Gabriela Jesusa v 90.+4 minúte a rekordný bodový zisk zaokrúhlil na stovku.

Stal sa tak prvým klubom v PL s takouto bilanciou. Mužstvo španielskeho trénera Pepa Guardiolu vyhralo titul s rekordným 19-bodovým náskokom pred mestským rivalom United. Strelilo rekordných 106 gólov, v gólovom rozdiele malo rekordných plus 79 gólov, zaznamenalo rekordných 32 triumfov a podarila sa mu v priebehu sezóny aj rekordná séria 18 víťazných stretnutí.

"V tejto sezóne bolo všetko perfektné. Skončili sme ju spôsobom, ktorým sme si zaslúžili ju skončiť," citovala agentúra AP Guardiolu.