Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Messi dal dva góly a premenil penaltu, Miami postúpilo do štvrťfinále

Futbalista Interu Miami Lionel Messi sa teší po strelení gólu zo značky pokutového kopu v osemfinálovom zápase Leagues Cupu Inter Miami - FC Dallas vo Friscu v nedeľu 6. augusta 2023. Foto: TASR/AP

Tridsaťšesťročný útočník otvoril skóre už v 6. minúte, v 85. zakrútil priamy kop do pravého horného rohu brány a vyrovnal na 4:4.

Frisco 7. augusta (TASR) - Argentínsky futbalista Lionel Messi strelil dva góly a premenil penaltu a prispel tak k výhre Interu Miami v osemfinálovom zápase Leagues Cupu nad FC Dallas 5:4 po rozstrele. Duel sa v riadnom hracom čase skončil 4:4.

Tridsaťšesťročný útočník otvoril skóre už v 6. minúte, v 85. zakrútil priamy kop do pravého horného rohu brány a vyrovnal na 4:4. V rozstrele premenil hneď prvú jedenástku, uspeli aj všetci jeho spoluhráči a Miami sa tak tešilo z postupu. Na druhej strane nedal Paxton Pomykal. Inter vo štvrťfinále čaká víťaz duelu medzi Charlotte a Houstonom Dynamo.

V Leagues Cupe hrajú tímy z Major League Soccer a mexickej najvyššej súťaže Liga MX.