NBA: Miami zastavilo 17-zápasovú víťaznú šnúru Philadelphie

Na snímke hráč 76ers Ben Simmons. Foto: TASR/AP

Stav série je pred sťahovaním sa do arény Miami vyrovnaný.

New York 17. apríla (TASR) - Basketbalisti Philadelphie 76ers prehrali v noci na utorok v druhom zápase 1. kola play off zámorskej NBA s Miami Heat 103:113. Stav série je pred sťahovaním sa do arény Miami vyrovnaný 1:1.

Sixers prišli o 17-zápasovú víťaznú sériu, ktorá trvala vyše mesiaca, presne od 16. marca a triumfu nad New Yorkom Knicks v základnej časti súťaže. Philadelphia mala v troch štvrtinách bodovo navrch, lenže nezvládla druhú, ktorú prehrala 13:34 a dostala sa do 14-bodového manka. "K prvému zápasu sme pristúpili, akoby sa ešte len hrala základná časť. Dnes to bolo z našej strany o poznanie lepšie, hrali sme tak, ako si play off vyžaduje," vyhlásil autor 28 bodov Dwyane Wade.

Obhajca titulu Golden State Warriors zvládol aj druhý domáci duel štvrťfinálovej série play off Západnej konferencie, nad San Antoniom Spurs zvíťazil 116:101. S 34 bodmi bol najlepším strelcom zápasu hosťujúci LaMarcus Aldridge, ktorý svoj výkon ozdobil dvanástimi doskokmi. V drese Warriors sa 32 bodmi prezentoval Kevin Durant. O jeden menej zaznamenal Klay Thompson, z nich až šestnásť nastrieľal v záverečnej štvrtine.