NHL: Chicago zdolalo San Jose, Jurčo s asistenciou

Dvadsaťpäťročný krídelník Tomáš Jurčo (13) prihral v záverečnej minúte na gól Arťoma Anisimova do prázdnej bránky. Foto: TASR/AP

Dvadsaťpäťročný krídelník prihral v záverečnej minúte na gól Arťoma Anisimova do prázdnej bránky.

New York 24. februára (TASR) - Hokejisti Chicaga zdolali v noci na sobotu v domácom zápase NHL San Jose 3:1. Jednou asistenciou sa na víťazstve Blackhawks podieľal slovenský útočník Tomáš Jurčo. Dvadsaťpäťročný krídelník prihral v záverečnej minúte na gól Arťoma Anisimova do prázdnej bránky.

Winnipeg triumfoval na ľade St. Louis hladko 4:0, do zostavy Jets sa nezmestil Marko Daňo.

Nováčik NHL z Las Vegas vyhral nad Vancouverom 6:3 a dostal sa na čelo zámorskej profiligy. William Karlsson skóroval za domácich dvakrát a s 33 gólmi poskočil na tretie miesto v tabuľke strelcov za ruských "snajprov" Alexandra Ovečkina (36) a Jevgenija Malkina (34).

Erik Staal a Mikael Granlund doviedli Minnesotu k triumfu v zápase s New Yorkom Rangers 4:1, keď obidvaja hokejisti strelili dva góly a pridali rovnaký počet asistencií. "Vždy sa pokúšame pomôcť tímu k úspechu. Mikael je skvelý útočník, hrá sa mi s ním veľmi dobre," povedal podľa portálu nhl.com Staal.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - MINNESOTA WILD 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 23. Fast (Miller) – 17. Granlund (Staal), 19. Staal (Parise, Granlund), 41. Staal (Suter, Granlund), 50. Granlund (Zucker, Staal). Brankári: Georgiev - Dubnyk, strely na bránku: 23:37, 18.006 divákov.

CAROLINA HURRICANES - PITTSBURGH PENGUINS 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Góly: 23. Teräväinen (Lindholm, Aho) – 14. Guentzel (Kessel), 21. Määttä (Malkin), 27. Kessel (Guentzel, Dumoulin), 29. Kessel (Sheahan, Guentzel), 50. Crosby (Letang, Malkin), 53. Malkin (Aston-Reese). Brankár: Ward - Murray, strely na bránku: 28:39, 18.180 divákov.

ST. LOUIS BLUES - WINNIPEG JETS 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Góly: 11. Petan (Scheifele), 11. Wheeler (Connor, Wheeler), 19. Connor (Wheeler, Byfuglien), 27. Laine (Ehlers, Copp). Brankári: Allen - Hellebuyck, strely na bránku: 33:23, 18.912 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - SAN JOSE SHARKS 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 26. Rutta (Duclair, Schmaltz), 43. Schmaltz (Duclair), 60. Anisimov (JURČO, Rutta) – 53. Meier (Burns, Pavelski). Brankári: Berube - Jones, strely na bránku: 36:43, 21.906 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - VANCOUVER CANUCKS 6:3 (2:2, 3:0, 1:0)
Góly: 3. Hyka (Engelland, Carpenter), 15. Karlsson (Smith, McNabb), 26. Karlsson (Marchessault, Smith), 27. Marchessault (Karlsson, Smith), 39. Nosek (Perron, Fleury), 59. Perron – 12. Bärtschi (Gagner), 14. Vanek (D. Sedin, H. Sedin), 45. D. Sedin (Edler, Boeser). Brankári: Fleury - Nilsson, strely na bránku: 33:30, 18.207 divákov.

Slovák v akcii:
Tomáš Jurčo (Chicago) 16:53 0 1 1 +1 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/