NHL: Chicago zvíťazilo nad Pittsburghom 6:3 a zastavilo sériu prehier

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Prispel k tomu gólom a dvoma asistenciami Jonathan Toews, hosťom k zisku bodov nestačil ani hetrik Bryana Rusta, jeho druhý v profikariére.

New York 13. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na domácom ľade nad Pittsburghom 6:3. Blackhawks ukončili sériu ôsmich prehier. Gólom a dvomi asistenciami k tomu prispel Jonathan Toews, hosťom k zisku bodov nestačil ani hetrik Bryana Rusta, jeho druhý v profikariére.

Tridsaťročný kapitán "jastrabov" Toews tak prekonal hranicu 700 bodov v NHL, keď nazbieral o jeden viac (306+395). Po dvoch tretinách bolo skóre vyrovnané 3:3, no v záverečnej skórovali už len hráči Chicaga. "Je to úľava, dobrý pocit pre všetkých chalanov. Máme čo oslavovať a na čom stavať do ďalších zápasov," povedal Toews pre nhl.com. Gól a asistenciu si v zápase pripísali aj Marcus Krüger, Brent Seabrook, Andreas Martinsen a Brandon Saad. Výborný výkon predviedol brankár Corey Crawford, ktorý zmaril 40 striel súpera.

Rust zaznamenal hetrik v NHL po vyše dvoch rokoch, ale príliš spokojný po zápase nebol. Prvý strelil 5. decembra 2016 proti Ottawe (8:5). "Myslím si, že nikto nečakal alebo chcel takýto výsledok. Nie sme v pozícii, aby sme si mohli dovoliť veľa takýchto zápasov. Musíme sa z toho poučiť a v ďalšom stretnutí zabrať," povedal.

Ešte lepšie vyšla posledná tretina Anaheimu, ktorý mal ešte v 50. minúte manko 2:3, no nakoniec sa tešil z domáceho víťazstva nad Dallasom 6:3. Pod triumf sa podpísal premiérovým hetrikom v NHL český útočník Ondřej Kaše. "Je to typ hráča, ktorý dobre naháňa puk a teraz dostal odmenu za svoju tvrdú prácu," pochválil ho tréner Randy Carlyle. Brandon Montour zaznamenal gól a tri asistencie a Ryan Getzlaf dvomi asistenciami pokoril hranicu 900 bodov v kariére (901 b).

O triumfe Vegas Golden Knights na ľade New York Islanders 3:2 rozhodol v úvode tretej tretiny ďalší český útočník Tomáš Nosek. Pre "rytierov" to bol desiaty triumf v uplynulých trinástich dueloch a vyšplhali sa už na siedme miesto Západnej konferencie.

Calgary zvíťazilo na domácom ľade nad Philadelphiou Flyers 6:5 po predĺžení. O jeho triumfe rozhodol Johnny Gaudreau, ktorý pridal k trinástemu gólu sezóny aj dve asistencie. Matthew Tkachuk nazbieral štyri asistencie, Mark Giordano mal bilanciu 1+2. "Plamene" tak predbehli Nashville a sú na čele Západnej konferencie.

Sumáre:

NEW YORK ISLANDERS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 4. Beauvillier (Boychuk, Barzal), 32. Pelech (Barzal) – 1. Marchessault (Miller, Smith), 37. Karlsson, 44. Nosek (Lindberg, Carpenter). Brankári: Lehner - Fleury, strely na bránku: 25:17, 9182 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - PITTSBURGH PENGUINS 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Góly: 15. Martinsen (Dahlström, Krüger), 18. Seabrook (Toews), 36. DeBrincat (Kane, Seabrook), 44. Krüger (Martinsen, Keith), 59. Toews (Saad), 60. Saad (Toews) – 19. Rust, 26. Rust (Grant), 40. Rust (Määttä, Aston-Reese). Brankári: Crawford - DeSmith, strely na bránku: 29:43, 21.232 divákov.

CALGARY FLAMES - PHILADELPHIA FLYERS 6:5 pp (1:0, 2:4, 2:1 - 1:0)

Góly: 10. Bennett (Tkachuk, Quine), 26. Giordano (Hamonic, Ryan), 31. Monahan (Tkachuk, Gaudreau), 59. Andersson (Gaudreau, Tkachuk), 60. Monahan (Tkachuk, Giordano), 61. Gaudreau (Giordano, Monahan) – 21. Sanheim (Giroux), 26. van Riemsdyk (Couturier, Giroux), 27. Couturier (Voráček, Provorov), 28. Weise (Gudas, Hägg), 52. Couturier. Brankári: Smith (41. Rittich) - Stolarz, strely na bránku: 41:19, 17.763 divákov.

ANAHEIM DUCKS - DALLAS STARS 6:3 (1:0, 1:3, 4:0)

Góly: 7. Kaše (Aberg), 37. Kaše (Getzlaf), 51. Kaše (Ritchie, Montour), 53. Montour (Getzlaf), 54. Silfverberg (Cogliano, Montour), 60. Lindholm (Montour) – 27. Heiskanen (Spezza, Lindell), 29. Comeau (Shore, Dickinson), 32. Radulov (Fedun, Shore). Brankári: Gibson - Bishop, strely na bránku: 36:29, 16.810 divákov.