Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Český veterán Jaromír Jágr. Foto: TASR/AP

Menej sa však darilo slovenskému útočníkovi Tomášovi Tatarovi, pretože ani jemu sa rovnako ako spoluhráčom nepodarilo zlomiť brankára Blues Cartera Huttona.

Washington 16. februára (TASR) - Hokejisti Detroitu Red Wings podľahli v noci na štvrtok v domácom zápase NHL St. Louis Blues 0:2. V zostave Detroitu bol slovenský útočník Tomáš Tatar, ani jemu sa však rovnako ako spoluhráčom nepodarilo zlomiť brankára hostí Cartera Huttona.

Ten zlikvidoval všetkých 25 súperových striel a udržal si čisté konto v druhom zápase po sebe a už štvrtýkrát za uplynulých osem štartov. Tridsaťjedenročný Hutton vstupoval do sezóny ako brankárska dvojka Blues so štyrmi profiligovými shutoutmi, v nej však dokázal skvelými výkonmi otriasť pozíciou jednotky Jakea Allena a počet "núl" zdvojnásobiť. "Červené krídla" vo štvrtom zápase za sebou nezískali ani bod.

Hráči San Jose prehrali po divokej prestrelke s Floridou 5:6 po predĺžení. O triumfe Panthers rozhodol v 62. minúte Jonathan Huberdeau. Ďalší míľnik vo svojej zámorskej kariére pokoril český veterán Jaromír Jágr, legendárny útočník si v tretej tretine pripísal asistenciu pri góle Aleksandra Barkova a dosiahol jubilejný 1900. bod v NHL.

NHL - sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - TORONTO MAPLE LEAFS 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 5. Anderson (W. Karlsson, Jones), 12. Jenner (Werenski, Dubinsky), 22. Bjorkstrand (Wennberg, Saad), 30. Foligno (Werenski, Wennberg), 58. Calvert (Jones) - 38. Kadri (Komarov, Leivo), 47. Kadri (Leivo). Brankári: Korpisalo - McElhinney, strely na bránku: 35:33, 14.548 divákov.

DETROIT RED WINGS - ST. LOUIS BLUES 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Barbašev (Agostino, Gunnarsson), 60. Schwartz. Brankári: Mrázek - Hutton, strely na bránku: 25:29, 20.027 divákov.

CALGARY FLAMES - PHILADELPHIA FLYERS 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Tkachuk (Backlund, D. Hamilton), 33. Brodie (Tkachuk, Engelland), 60. Giordano - 2. Cousins (Read). Brankári: Elliott - Neuvirth, strely na bránku: 23:34, 18.815 divákov.

SAN JOSE SHARKS - FLORIDA PANTHERS 5:6 pp (2:3, 1:0, 2:2 - 0:1)
Góly: 15. Burns (Pavelski), 16. Ward (Thornton, Burns), 27. Vlasic (Labanc, Pavelski), 57. Pavelski (Schlemko, Dillon), 60. Pavelski (Hertl, Schlemko) - 15. Jokinen (Smith, Trocheck), 16. Bjugstad (Ekblad, Pysyk), 18. Barkov (Yandle, Huberdeau), 43. Bjugstad (Petrovic), 53. Barkov (Jágr, Petrovic), 62. Huberdeau (Barkov). Brankári: M. Jones - Luongo (60. Reimer), strely na bránku: 36:22, 17.562 divákov.

Slovák v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 17:47 0 0 0 -1 1 0
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/