< sekcia Šport

VIDEO: Poprad odštartoval prípravu aj s Haščákom

Na snímke hlavný tréner HK Poprad Roman Stantien (vľavo) a asistent Dušan Brincko počas prvého tréningu pred začiatkom hokejovej Tipsport ligy na ľade zimného štadióna v Spišskej Novej Vsi 23. júla 2018. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Začiatkom augusta čaká na "kamzíkov" prvý prípravný zápas v Havířove, dovtedy budú zaberať na tréningoch.

Poprad 23. júla (TASR) - Hokejisti HK Poprad odštartovali prípravu na novú sezónu pred novým ročníkom Tipsport Ligy v neďalekej Spišskej Novej Vsi. Na zimnom štadióne v Poprade prebiehajú rekonštrukčné práce. Trénerovi Romanovi Stantienovi sa na prvom tréningu hlásilo 29 hráčov, medzi nimi aj slovenský reprezentant Marcel Haščák.

Presun do Spišskej Novej Vsi hráčom nerobí problém, i keď určité negatíva sú s tým spojené. "Nie je to veľký problém, ale doma je doma. V Poprade majú chalani všetko k dispozícii, maséri majú teraz viac práce, aby všetko doniesli a prichystali," uviedol Stantien pre klubový web.

Na snímke hráči HK Poprad počas prvého tréningu pred začiatkom hokejovej Tipsport ligy na ľade zimného štadióna v Spišskej Novej Vsi 23. júla 2018.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Tréner mal k dispozícii nekompletný káder, legionárov na tréningu nahradili juniori. "Chýbali ešte legionári, ktorí prídu koncom mesiaca. Vyskytol sa nám problém a budeme musieť doriešiť otázku obrancov. Dobrá správa je, že máme dostatok útočníkov," dodal Stantien.

Začiatkom augusta čaká na "kamzíkov" prvý prípravný zápas v Havířove, dovtedy budú zaberať na tréningoch: "Dvakrát do týždňa budeme trénovať dvojfázovo, trikrát len v doobedňajších hodinách. Samozrejme, nebude chýbať ani posilňovňa." Tú absolvuje aj Haščák, ktorý po uplynulej sezóne odišiel z Brna. O jeho návrate pod Tatry sa hovorí už dlhšie, zatiaľ však s tímom iba trénuje.

Dávid Bondra: Tréning bol super, som unavený


Štefan Fabian: Dnes to bolo zoznamovanie s ľadom


káder HK Poprad na začiatku prípravy:Brankári: Vladimír Kováč, Tomáš Vošvrda, Kristián Budinský

Obrancovia: Daniel Brejčák, Boris Česánek, Štefan Fabian, Boris Brincko, Marcel Petran, Martin Semaňák, Ján Ťavoda, Martin Krempaský

Útočníci: Samuel Takáč, Samuel Mlynarovič, Patrik Svitana, Patrik Koyš, Radomír Heizer, Marek Zagrapan, Dávid Bondra, Lukáš Paukovček, Radoslav Macík, Matúš Paločko, Peter Bjalončík, Jindřich Abdul, Nicholas Bondra, Marcel Haščák, Boris Martančík, Lukáš Olejník, Rastislav Václav, Matej Paločko

plán prípravných zápasov:

2. augusta: AZ RESIDOMO Havířov – HK Poprad

9. augusta: HKM Zvolen – HK Poprad

14. augusta: HK Poprad – AZ RESIDOMO Havířov (18.00)

18. augusta: Cardiff Devils – HK Poprad

19. augusta: Cardiff Devils – HK Poprad

23. augusta: HK Poprad – HKM Zvolen (18.00)

28. augusta: FTC – HK Poprad (Vyšehradský pohár)

od 30. augusta: Tatranský pohár (3 zápasy)

5. septembra: HK Poprad – Dunaújvárosi Acélbikák (18.00/Vyšehradský pohár)

7. septembra: HK Poprad – UTE Budapešť (18.00/Vyšehradský pohár)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.