Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Rozhodca Stark sa ospravedlnil Dortmundu za červenú kartu a penaltu

Hráč Dortmundu Mario Goetz, vpravo, sa dohaduje s rozhodcom Wolfgang Stark počas zápasu nemeckej prvej divízie Bundesligy Foto: TASR/AP

Inkriminovaná situácia sa odohrala v 35. minúte stretnutia v pokutovom území. Schmelzer sa predčasne porúčal z ihriska po údajnej hre rukou.

Dortmund 9. decembra (TASR) - Rozhodca Wolfgang Stark sa ospravedlnil za nesprávny verdikt v sobotňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy medzi Borussiou Dortmund a VfL Wolfsburg, po ktorom udelil červenú kartu obrancovi domácich Marcelovi Schmelzerovi a nariadil pokutový kop.

"Neskôr som si pozrel celú udalosť ešte raz a priznávam, spravil som chybu. Je mi to ľúto, nemalo sa to stať. Za toto rozhodnutie nesiem zodpovednosť," povedal hlavný arbiter po zápase pre agentúru Reuters.

Dortmund do tej chvíle viedol 1:0 po góle Marca Reusa. Tri body zo stretnutia si napokon odniesol Wolfsburg, ktorý vyhral 3:2. Úradujúcemu nemeckému majstrovi momentálne patrí v tabuľke tretie miesto, na vedúci Bayern Mníchov stráca 14 bodov.